اخبار سیاسی

جمهوری آذربایجان: کنسولگری باکو در تبریز به کار خود ادامه می دهد

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با بیان اینکه دیپلمات های این کشور از ایران خارج شده اند تاکید نمود که کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز به کار خود ادامه می دهد.

13 بهمن 1401

ویژگی تازه واتس اپ به زودی عرضه می گردد ، همانی که به دنبالش بودیم!

پیغام رسان واتس اپ ارسال تصاویر با کیفیت اصلی را در نسخه های آینده خود امکان پذیر خواهد نمود.

5 بهمن 1401

آشنایی با سد چم شیر

سد و نیروگاه چم شیر در 25کیلومتری جنوب شرقی شهر گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده است. سد چم شیر پنجمین سد بزرگ کشور ایران برشمرده شده است.

30 دی 1401

بودجه ای برای گذران روز ها

لایحه بودجه کل کشور مطابق قانون باید هرسال در تاریخ 15آذرماه به مجلس تقدیم گردد؛ اما لایحه بودجه سال1402 در تاریخ 7دی ماه از سوی دولت به مجلس فرستاده شد. با اتمام برنامه ششم توسعه کشور در سال1400 نمایندگان و هیات رئیسه مجلس به این تصمیم رسیدند که پیش از دریافت...

27 دی 1401

وام بازنشستگان افزایشی شد؟

رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی از پرداخت 170 هزار فقره وام به بازنشستگان تامین اجتماعی از ابتدای سال تا به امروز اطلاع داد و گفت: در حال رایزنی برای افزایش مبلغ وام در سال آینده هستیم.

23 دی 1401

این تلسکوپ روی جیمزوب را کم می نماید

ایسنا نوشت: ناسا در حال اجرا دادن اصلاحاتی روی تلسکوپ فضایی نانسی گریس رومن است که در آینده پرتاب خواهد شد و شاید توانایی هایی فراتر از تلسکوپ فضایی جیمز وب داشته باشد.

21 دی 1401

موزه ها نباید درگیر سیاست و مسائل سیاسی شوند

یک موزه دار اسپانیایی می گوید: موزه ها به عنوان مکان مقدس یادگیری نباید سیاسی شوند. این خبر مختص موزه ها و سیاسی نشدن موزه ها نوشته شده است.

16 دی 1401

مهارت های عبور از رودخانه

دسترسی به کوهستان و قله های سر به فلک کشیده یا به عبارت بهتر کوهپیمایی در هر کشوری اغلب با عبور از زمین های کم ارتفاع، دره ها، خط القعرها همراه است و طبیعتاً در این گذرگاه ها، رودخانه ها نقش حساسی در دسترسی به این منطقه ها دارند.

7 دی 1401

برای ارتباط با وزیر ارتباطات به این شماره پیامک بزنید

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کانال خود برای ارتباط بیشتر با مردم، شماره مخصوص خود برای این کار را خاطرنشان کرد.

22 آذر 1401

روزنامه اطلاعات: مسئولان کشور پرشورتر از مردم از مسائل انتقاد می نمایند!

روزنامه اطلاعات نوشت: بسیاری از مقامات و اصحاب قدرت و خدمت گاه حتی پرشورتر از مردم عادی اهل انتقاد و گلایه و نقدند. ظاهراً مسائل را هم می دانند و تندتر و داغتر هم از مصائب و معضلات می گویند.

10 آذر 1401

جیر ه بندی آب در کمین ایرانیان

اگرچه تحلیلگران امنیتی یکی از ابرچالش های نیم قرن پیش روی ایران را مساله آب عنوان می نمایند، اما به نظر می آید این چالش همین حالا هم تا میزان ای سربرآورده و کار به بحث درباره احتمال جیره بندی آب در آینده نزدیک هم رسیده است؛ موضوعی که البته در صورت کاهش...

10 آذر 1401

مجریان شبکه افق پس از شکست ایران در استادیوم

تصویری از امیرحسین ثابتی و محمدرضا شهبازی مجریان شبکه افق پس از شکست ایران برابر آمریکا منتشر شده است. این دو در مدت برگزاری بازی های ایران در مرحله گروهی به همراه جمعی دیگر از چهره های سیاسی تندرو در قطر حضور داشتند.

9 آذر 1401

آمریکا: حمله هسته ای در اروپا سلامتی شهروندان آمریکایی را تهدید نمی کند

وزیر امنیت داخلی آمریکا مدعی شد حمله هسته ای احتمالی در اروپا پیامد های سلامتی مستقیمی برای اهالی آمریکا نخواهد داشت.

25 آبان 1401

ساعت کاری ادارات در سراسر کشور تغییر می کند

رییس سازمان امور اداری و استخدامی گفت که طبق لایحه ای که در حال تنظیم است، ساعت کاری در سراسر کشور از ساعت 8 تا 16:30 می شود.

19 آبان 1401

امروز؛ آخرین مهلت ثبت نام در نوبت اول کنکور سراسری 1402

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور آخرین فرصت برای ثبت نام در نوبت اول آزمون سراسری سال 1402 را چهارشنبه 18 آبان گفت.

18 آبان 1401

اطلاعیه مهم شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ، قیمت بنزین افزایش می یابد؟

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود: افزایش نرخ بنزین به هیچ وجه در دستور کار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران نبوده و این شایعات از اساس کذب است.

13 آبان 1401

سبد حمایتی دولت از کسب و کارهای اینترنتی تصویب شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در نشست هم اندیشی مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان های سراسر کشور با اشاره به اقدامات اجرا شده در یک سال گذشته، گفت: تمام کوشش ما در یک سال گذشته بر افزایش کیفیت زیرساخت های ارتباطی کشور،...

8 آبان 1401

محدودیت های تازه آلمان برای ورود ایرانی ها ، بیانیه وزیر امور خارجه آلمان ؛ تنها به بعضی ایرانی ها اجازه ورود می دهیم

وزیر امور خارجه آلمان امروز در بیانیه ای از تصمیم این کشور برای اعمال محدودیت هایی علیه بعضی افراد ایرانی مشمول تحریم های اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور اطلاع داد.

4 آبان 1401

ضرورت توسعه نهالستان با هدف ایجاد کانون هوای پاک در لرستان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: توسعه نهالستان با هدف ایجاد کانون هوای پاک و افزایش فضای سبز در لرستان لازم است.

3 آبان 1401

ارتقای دو برابری ظرفیت آموزشی سازمان فنی و حرفه ای

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: با طرح ملی مهارت آموزشی در محیط کار واقعی ظرفیت آموزشی این سازمان 2 برابر می گردد.

29 مهر 1401
تعداد: (230)