جمهوری آذربایجان: کنسولگری باکو در تبریز به کار خود ادامه می دهد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، وزارت خارجه جمهوری آذربایجان با بیان اینکه دیپلمات های این کشور از ایران خارج شده اند تاکید نمود که کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز به کار خود ادامه می دهد.

جمهوری آذربایجان: کنسولگری باکو در تبریز به کار خود ادامه می دهد

به گزارش فارس، خلاف خلاف اف معاون وزیر خارجه جمهوری آذربایجان خاطرنشان کرد که تعلیق فعالیت های سفارت این کشور در تهران خللی در فعالیت های کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز ایجاد نخواهد کرد و تخلیه سفارت شامل کنسولگری تبریز نمی گردد.

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان نیز خاطرنشان کرد که فرایند تخلیه کارکنان و دیپلمات های سفارت این کشور در تهران تکمیل شده است.

پایگاه خبری ترند نیوز به نقل از وزارت خارجه جمهوری آذربایجان گزارش داد، هواپیمای حامل دیپلمات ها و کارکنان سفارت این کشور در تهران ساعت 22:00 به وقت محلی در فرودگاه حیدر علی اف باکو فرود آمده است. این هواپیما دیپلماتها، کارکنان و خانواده هایشان از جمله دو فرد مجروح و بعلاوه جسد عسکراف که در این حمله مجروح و کشته شدند را از تهران به باکو برده است.

پیش از این خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت خارجه جمهوری آذربایجان گزارش داده بود که کارکنان سفارت این کشور در تهران روز یک شنبه ساختمان این سفارتخانه را خالی می نمایند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز گفت که دولت این کشور به منظور انتقال پیکر اُرخان عسگروف کارمندی که جان خود را در حمله مسلحانه آدینه به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران از دست داد، هواپیمایی به تهران می فرستد.

در پی حادثه حمله به سفارت جمهوری آذربایجان در تهران که صبح آدینه رخ داد، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه، ضمن محکوم کردن اقدام مسلحانه در ورودی سفارت جمهوری آذربایجان در تهران، از دستگیری ضارب اطلاع داد و گفت که نتیجه آنالیز های اولیه، حاکی از انگیزه های شخصی در ورای این اقدام است و از رسانه ها خواست از حدس بپرهیزند.

حسین امیرعبداللهیان نیز با جیحون بایراموف همتای خود در این رابطه تلفنی تبادل نظر کرد و ضمن محکوم کردن حمله مسلحانه به سفارت جمهوری آذربایجان، پیشنهاد کرد برای روشن شدن ابعاد مختلف حادثه، نهاد های امنیتی دو کشور در همکاری نزدیک با یکدیگر، موضوع را پیگیری و آنالیز نمایند.

منبع: فرارو

به "جمهوری آذربایجان: کنسولگری باکو در تبریز به کار خود ادامه می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری آذربایجان: کنسولگری باکو در تبریز به کار خود ادامه می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید