همه چیز در خصوص ایرلاین های ترکیه

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، این روزها کمتر مسافری در ایران وجود دارد که سفری به کشور همسایه یعنی ترکیه نداشته باشد. از استانبول گرفته تا آنتالیا و ازمیر و بدروم و .... از مقاصد گردشگری ایرانیان محسوب می شوند. در این بین انتخاب پرواز مناسب می تواند به شما یاری کند تا سفرتان خاطره انگیز تر گردد. در این مقاله قصد داریم تا اطلاعاتی در خصوص ایرلاین های ترکیه را که این روزها همیشه یکی از انتخاب های مسافران هستند، ارائه بدهیم. از اول شدن ترکیش ایرلاینز در اروپا در سال 2015 گرفته تا راحتی جایگاه های اطلس جت را در این مقاله مرور خواهیم کرد.

همه چیز در خصوص ایرلاین های ترکیه

ترکیش ایرلاینز - Turkish Airlines

ترکیش ایرلاینز، شرکت هواپیمایی حامل پرچم ترکیه است که در سال 1933 به دستور مصطفی کمال آتاتورک تأسیس شد و در حال حاضر روزانه به 247 مقصد، در اروپا، آسیا، آفریقا و ایالات متحده آمریکا پروازهای مستقیم دارد. این شرکت در سال 2014 بیش از 54.7 میلیون مسافر را جابجا نموده است.

دفتر مرکزی شرکت ترکیش ایرلاینز در شهر استانبول واقع شده است و فرودگاه بین المللی آتاترک و فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن، قطب های این شرکت هواپیمایی به شمار می آیند.

از تاریخ فوریه 2015، ترکیش ایرلاینز به 280 مقصد پروازی به 110 کشور جهان پرواز انجام می دهد. شرکت ترکیش ایرلاینز بر پایه جوایز داده شده توسط شرکت بین المللی درجه بندی Skytrax، ترکیش ایرلانز در سال 2015 بهترین خط هوایی اروپا و چهارمین در جهان است. و بالاترین نرخ رشد را در میان شرکت های هوایی جهان دارد.

غذاهایی که در هواپیماهای ترکیش ایرلانیز سرو می شوند، مشهور بوده و در بسیاری از مجلات و سایت های معروف مورد تقدیر قرار گرفته است. منوهایی که برای بعضی از پروازها تهیه شده اند، از غذاهای امپراتوری عثمانی الهام گرفته اند.

اطلس گلوبال (جت) - Atlas Global

طلس گلوبال، (به انگلیسی: AtlasGlobal) شرکت هواپیمایی ترکیه ای است، که در سال 2001 تأسیس شد و در حال حاضر روزانه به 17 مقصد پروازهای مستقیم دارد. از تاریخ 1 فوریه 2015 نام هواپیمایی اطلس جت به اطلس گلوبال تغییر کرد.

دفتر مرکزی شرکت اطلس جت در شهر استانبول، ترکیه واقع شده است و فرودگاه بین المللی آتاترک، قطب این شرکت هواپیمایی به شمار می آید .

شرکت اطلس جت در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای 24 فروند هواپیمای جت مسافربری است که مشخصات آنها در زیر می آید. یکی از ویژگی های شاخص این شرکت، داشتن جایگاه هایی بسیار راحت و همچنین کلاس پروازی Economyplus می باشد که در نوع خود بسیار عالی می باشد. از خدمات اکونومی پلاس می توان به پذیرایی فوق العاده در طول پرواز با بیش از 14 نوع نوشیدنی و همچنین انواع کیک و ساندویچ ها اشاره کرد. همچنین فاصله جایگاه های پرواز با جایگاه مقابل نیز چشمگیر بوده و به 77 سانتی متر می رسد که برای راحتی مسافران این امر در نظر گرفته شده است.

ایرلاین Pegasus

هواپیمایی پگاسوس، شرکت هواپیمایی ارزان قیمت ترکیه ای است، که دفتر مرکزی آن در پندیک، استانبول واقع شده است. این شرکت متعلق به خانواده سابانجی می باشد.

ایرلاین سان اکسپرس

سان اکسپرس، شرکت هواپیمایی ارزان قیمت ترکیه ای است، که در سال 1989 از مشارکت شرکت های ترکیش ایرلاینز و لوفت هانزا تاسیس شد و در حال حاضر روزانه به 52 مقصد در اروپا، آسیا و آفریقای شمالی پروازهای مستقیم دارد.

دفتر مرکزی شرکت سان اکسپرس در شهر آنتالیا، ترکیه واقع شده است و فرودگاه عدنان مندرس و فرودگاه آنتالیا، قطب های این شرکت هواپیمایی به شمار می آیند. شرکت سان اکسپرس در حال حاضر در ناوگان هوایی خود، دارای 70 فروند هواپیمای جت مسافربری می باشد.

Freebird Airlines

شرکت هوایی فری برد (با نام اصلی ترکی: شرکت سهامی عام حمل و نقل و تجارت هوایی حُرقوش) یک شرکت هواپیمایی خصوصی ترکیه است که مرکز فعالیت آن در استانبول است.

این شرکت هوایی که فرودگاه اصلی فعالیت آن فرودگاه بین المللی آتاترک استانبول است و فرودگاه آنتالیا و دالامان موغلا را نیز به عنوان هاب در نظر گرفته است به بسیاری از شهرهای اروپایی به صورت مستقیم پرواز می نماید.

این شرکت هوایی فعالیت خود را به طور رسمی در سال 2001 ابتدا با خرید سه فروند هواپیمای مک دونالد داگلاس MD-83 آغاز نمود و از سال 2004 نیز هواپیماهای نسل جدید Airbus 320 و Airbus 321 را جایگزین هواپیماهای قدیمی خود نمود. فعالیت عمده این شرکت هوایی خصوصی قرارداد با شرکتهای خصوصی توریستی برای آوردن توریست به ترکیه است و هم اکنون نیز با شرکتهای توریستی معتبری همچون TUI و First Choice در زمینه حمل و نقل توریست همکاری می نماید.

هواپیمایی فری برد اولین شرکت هوایی ترک است که تمامی گواهینامه های Jar Ops-1، Jar 145، ISO 9001:2008 و IOSA را دریافت نموده است. این شرکت به مقصد فرودگاه بین المللی امام خمینی و فرودگاه بین المللی اصفهان نیز پروازهایی دارد.

این شرکت در حال حاضر 8 فروند هواپیمای ایرباس A320 در اختیار دارد.

Onur Air

اُنور ایر (ترکی استانبولی: Onur Air) یکی از شرکتهای هوایی خصوصی ترکیه است که پروازهای منظمی به مقصد کشورهای اروپایی و پروازهای بین شهرهای ترکیه را به انجام می رساند. دفتر مرکزی انور ایر در فرودگاه بین المللی آتاترک در استانبول است. این شرکت هوایی که در سال 1992 میلادی فعالیت خود را با پرواز به شهرهای مختلف ترکیه آغاز نموده است در سال 2003 پروازهای بین المللی خود را نیز آغاز کرد.

انور ایر به عنوان بزرگترین شرکت خصوصی هوایی در ترکیه به 80 نقطه پروازی در 20 کشور جهان و 12 نقطه پروازی در داخل ترکیه خدمات ارائه می دهد.این شرکت اولین پروازهای خود را با اجاره هواپیماهای ایرباس آ- 320 آغاز کرد و از سال 2003 نیز به عنوان یکی از شرکتهای ارائه دهنده پروازهای ارزان قیمت مطرح شد. انور ایر سالیانه 1.4 میلیون مسافر را جابجا می نماید

این شرکت دارای 30 فروند ایرباس از نوع های مختلف می باشد

Corendon

کرندون ایرلاینز یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا XC است. دفتر مرکزی کرندون ایرلاینز در آنتالیا، ترکیه واقع شده است و قطب این شرکت هواپیمایی در فرودگاه آنتالیا واقع شده است. کرندون ایرلاینز به 36 جهت و 150 فرودگاه، پرواز انجام می دهد و پروازهای فصلی و کرایه ای نیز مابین ترکیه و هلند به بسیاری از کشورهای اروپایی برگزار می نماید.

گفتنی است که تعداد هواپیماهای فعال این ایرلاین متشکل از 14 فروند بوینک 737 می باشند.

Borajet Airlines

بورا جت یک شرکت هواپیمایی با کد یاتا YB است که در تاریخ 2008 میلادی تأسیس شده و در تاریخ 7 می 2010 فعالیتش را آغاز نموده است. دفتر مرکزی بوراجت در استانبول، ترکیه واقع شده است و به 22 مقصد، پرواز مستقیم انجام می دهد. این ایرلاین توسط تاجری به نام Yalcin Ayasli که ساکن آمریکاست تاسیس شده است و در حال حاضر Fatih Akol رئیس هیئت مدیره این ایرلاین می باشد. این ایرلاین فعالیت خود را با اجاره سه فروند هواپیمای دست دوم فرانسوی-ایتالیایی ATR 72-500 آغاز نمود. در ادامه فعالیت های این ایرلاین، پنج فروند هواپیمای امبرائر 190 نیز در سال 2014 توسط این شرکت خریداری شد.

گفتنی است که این شرکت پروازهای خود را از مبدا استانبول در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته به مقاصد اراک، اردبیل ، و از فرودگاه رشت به صورت هفتگی انجام میدهد. به گزارش لست سکند، در حال حاضر در آسیا، کشورهای لبنان، عراق و ایران جز مقاصد پروازی این ایرلاین محسوب می شوند. از قاره اروپا نیز میتوان به فرانسه، آلمان، یونان، اسپانیا، و قبرس شمالی اشاره کرد.

در حال حاضر کل هواپیماهای این ایرلاین 13 فروند می باشد که متشکل از 7 فروند امبرائر 190 با گنجایش 100 مسافر و 6 فروند امبرائر 195 با گنجایش 118 مسافر می باشد. همچنین عمر ناوگان هوایی این شرکت 10.4 سال می باشد.

: نتیجه گیری

رتبه بندی ایرلاین ها بر اساس نظرات مسافران که در وب سایت Airlinequality.com ثبت شده است، پیشی دریافت اطلس جت از سایرایرلاین های ترک حکایت دارد. در این نظر سنجی، خوراک در هواپیما، راحتی کابین و جایگاه ها، رفتار کارکنان و خدمه پرواز و ارزش خرید مطرح شده است. در این رتبه بندی، اطلاعاتی در خصوص ایرلاین بوراجت وجود ندارد. همچنین تعداد نظرات در خصوص امتیاز نهایی یکسان نمی باشد.

منبع : لست سکند

منبع: تریپ

به "همه چیز در خصوص ایرلاین های ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز در خصوص ایرلاین های ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید