یونسکو: استفاده از تلفن هوشمند در مدارس ممنوع گردد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، گزارش تازه سازمان ملل توصیه نموده است که برای مقابله با ایجاد اختلال در کلاس درس، بهبود یادگیری و یاری به محافظت از بچه ها در برابر آزار و اذیت سایبری، استفاده از تلفن های هوشمند در مدارس ممنوع شوند.

یونسکو: استفاده از تلفن هوشمند در مدارس ممنوع گردد

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، یونسکو، آژانس آموزش، علم و فرهنگ سازمان ملل متحد گفت که شواهدی وجود دارد که نشان می دهد استفاده بیش از حد از تلفن همراه با کاهش عملکرد آموزشی مرتبط است و سطح بالای استفاده از صفحات نمایش تأثیر منفی بر ثبات عاطفی بچه ها دارد.

این سازمان خاطرنشان کرد که درخواست برای ممنوعیت استفاده از تلفن های هوشمند پیغام روشنی را ارسال می نماید که فن آوری دیجیتال به عنوان یک کل از جمله هوش مصنوعی، باید همواره تابع دیدگاه انسان محور آموزش باشد و هرگز جایگزین تعامل چهره به چهره با معلمان نگردد.

یونسکو به سیاستگذاران در خصوص استقبال نادرست از فناوری دیجیتال هشدار داد و استدلال کرد که تأثیر مثبت آن بر نتایج یادگیری و کارایی مالی می تواند اغراق آمیز باشد و فناوری نو همواره بهتر نیست. همه تغییرات به منزله پیشرفت نیستند. فقط به این علت که کاری را می توان انجام داد، به این معنی نیست که باید انجام گردد.

با حرکت بیشتر یادگیری به صورت آنلاین به ویژه در دانشگاه ها، یونسکو از سیاست گذاران خواست که از بعد اجتماعی آموزش که در آن دانش آموزان و دانشجویان آموزش حضوری می بینند، غافل نشوند. در این بیانیه آمده است: کسانی که به تشدید انفرادی شدن آموزش اصرار می نمایند، ممکن است مفهوم آموزش را متوجه نشده باشند.

ادره آزوله، مدیرکل یونسکو در این باره گفت: استفاده از تکنولوژی باید برای افزایش تجارب یادگیری و برای رفاه دانش آموزان و معلمان باشد، نه به ضرر آنها. ارتباطات آنلاین جایگزینی برای تعامل انسانی نیست.

یونسکو در این گزارش گفت که کشورها باید اطمینان حاصل نمایند که اهداف و اصول روشنی دارند تا مطمئن شوند که فناوری دیجیتال در آموزش مفید است و از آسیب، هم به سلامت دانش آموزان و هم به طور گسترده تر به دموکراسی و حقوق بشر جلوگیری می نماید.

استفاده بیش از حد یا نامناسب دانش آموزان از فناوری در کلاس و خانه اعم از گوشی های هوشمند، تبلت ها یا لپ تاپ ها می تواند حواس پرتی ایجاد کند و تأثیر مخربی بر یادگیری داشته باشد.

منبع: فرارو

به "یونسکو: استفاده از تلفن هوشمند در مدارس ممنوع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یونسکو: استفاده از تلفن هوشمند در مدارس ممنوع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید