مراحل استخدام نخبگان در دستگاههای اجرایی با سرعت پیگیری می گردد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از بنیاد ملی نخبگان، نشست مسئولان بنیاد ملی نخبگان با مستعدان برتر اولین دوره جذب در دستگاه های اجرایی و نمایندگان سازمان اداری استخدامی کشور به منظور پیگیری مسئله جذب نیروی مستعدبرتر و نخبه در دستگاه های اجرایی در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار گردید.

مراحل استخدام نخبگان در دستگاههای اجرایی با سرعت پیگیری می گردد

ناصر باقری مقدم قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به لزوم حضور مؤثر نخبگان در نظام حکمرانی کشور، گفت: خوشبختانه مراحل استخدام نخبگان در دستگاه های اجرایی کشور با سرعت و کیفیت مناسبی در حال پیگیری و انجام است.

وی اضافه نمود: بنیاد ملی نخبگان تمام ظرفیت های خود را برای تحقق اهداف معین شده در مصوبه دولت در حوزه استخدام نخبگان در دستگاه های اجرایی به کار بسته است.

باقری مقدم با اشاره به لزوم پایبندی به قانون، ادامه داد: گرچه استخدام نخبگان در دستگاه های اجرایی مصوبه دولت و یکی از اولویت های بنیاد ملی نخبگان است اما این اولویت باید در چارچوب قوانین موجود در نظام اداری کشور به انتها برسد که البته برای بهبود کیفیت فعالیت ها، تعامل بسیار خوبی با وزارتخانه ها و نهادهای مختلف اجرا شده است.

وی تأکید کرد: دو موضوع نگهداشت و پویایی نخبگان هدف بنیاد ملی نخبگان از اجرای آیین نامه جذب در دستگاه های اجرایی است؛ در بخش نگهداشت، سازمان ها و وزارتخانه های محل اشتغال این افراد، باید امکانات و شرایط مناسب را برای اشتغال مؤثر و فعالیت نخبگانی آنان فراهم نمایند اما در بخش پویایی این خود نخبگان هستند که باید فعالیت نخبگانی انجام دهند چراکه نخبگی اساساً یک امر جاری و ساری است و یک صفت ذاتی یا یک ویژگی ژنتیکی محسوب نمی گردد.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان یادآور شد: در موضوع نظام مسائل، بعضی وزارتخانه ها پیشرفت بیشتری داشته اند و اطلاعات دسته بندی شده و شفافی از نظام مسائل خود دارند اما بعضی از وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی دیگر، اساساً نظام مسائل خود را به طور دقیق نمی شناسند. در این موارد، خود شناخت و استخراج این مسائل نیازمند یک فعالیت نخبگانی در حوزه حکمرانی است.

باقری مقدم با اشاره به دو چالش اصلی مسکن و اشتغال مؤثر نخبگان، اظهار داشت: با پایش صورت گرفته معین شد بزرگترین چالش نخبگان، موضوع مسکن و اشتغال تخصصی آنان است. در بخش مسکن از پنج راه مختلف کوشش می گردد با ارائه تسهیلات مقرون به صرفه قیمت و البته یاری از منابع دولتی، موضوع مسکن نخبگان حل گردد. در این بخش، سازمان برنامه و بودجه تعامل بسیار خوبی با بنیاد ملی نخبگان داشته دارد و نتایج مطلوبی نیز حاصل شده است. در بخش اشتغال مؤثر نیز همکاری و تعامل مناسبی با سازمان امور اداری و استخدامی وجود دارد تا جذب 1000 نخبه در سال در دستگاه های اجرایی، به عنوان هدف اولیه محقق گردد.

در ادامه عباس ابراهیمی معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان توضیح داد: مجموعه بنیاد ملی نخبگان و سازمان اداری استخدامی به منظور تسریع در روند جذب نخبگان در دستگاه های اجرایی کشور در یک فضای تعاملی، همه ظرفیت های خود را به کار بسته اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مراحل استخدام نخبگان در دستگاههای اجرایی با سرعت پیگیری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل استخدام نخبگان در دستگاههای اجرایی با سرعت پیگیری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید