جزییات انفجار ساختمان مسکونی در خیابان مولوی تهران

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انفجار گاز در یک ساختمان مسکونی در خیابان مولوی تهران و نجات 10 نفر از این حادثه اطلاع داد.

جزییات انفجار ساختمان مسکونی در خیابان مولوی تهران

سید جلال ملکی روز آدینه به ایرنا گفت: ساعت 8:49 امروز این حادثه به سامانه 125 اعلام شد و بی درنگ ماموران سه ایستگاه آتش نشانی اعزام شدند.

وی اضافه کرد: با حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حادثه در یک ساختمان مسکونی پنج طبقه تک واحدی اتفاق افتاده و محل انفجار واحدی مسکونی به مساحت حدود 100 متر مربع است که در زیر زمین این ساختمان قرار داشت.

ملکی با بیان اینکه انفجار اتفاق افتاده در این محل موجب تخریب ساختمان نشده بود، اضافه کرد: در پی این انفجار آتش سوزی در ساختمان اتفاق افتاده و دود زیاد ناشی از آن طبقات را فراگرفته بود. آتش نشانان نیز با تقسیم شدن به دو گروه، عملیات خود برای اطفای حریق را شروع نموده و همزمان گروهی دیگر نیز با مراجعه به طبقات پنج نفر از ساکنان طبقات بالایی را نجات داده و به محل امن منتقل کردند.

وی ادامه داد: پنج نفر از ساکنان واحد محل وقوع انفجار نیز از داخل این واحد خارج شدند. این پنج نفر اعضای یک خانواده شامل یک زن و شوهر و سه فرزند خانواده بودند که بین 6 تا 13 سال سن داشتند، این افراد دچار آسیب دیدگی و سوختگی نیز شده بودند که برای درمان در اختیار عوامل اورژانس مستقر در محل حادثه قرار گرفتند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه شعله های آتش در این واحد مسکونی پیش از سرایت به دیگر بخش ها و طبقات بالایی مهار و به طور کامل اطفا شد، اضافه کرد: عوامل آتش نشانی در ادامه عملیات ایمن سازی و تخلیه دود را در دستور کار خود قرار داده و پس از انجام این اقدامات حوالی ساعت 11 به ماموریت خود سرانجام دادند.

وی درباره دلیل وقوع این حادثه گفت: آنالیز کارشناسان آتش نشانی نشان داد که نشت گاز شهری از وسیله گازسوز سبب وقوع این انفجار شده و به شهروندان توصیه می گردد حتما از لوازم استاندارد برای نصب وسایل گازسوز استفاده نموده و انجام این امور را به افراد متخصص واگذار نمایند تا خدای ننموده شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

منبع: فرارو

به "جزییات انفجار ساختمان مسکونی در خیابان مولوی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات انفجار ساختمان مسکونی در خیابان مولوی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید