شروع پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به وسیله یک بانک

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن روستایی به عنوان یکی از مهم ترین تسهیلات در حوزه مسکن به شمار می رود که هم اکنون یک بانک پرداخت این وام را شروع نموده است.

شروع پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به وسیله یک بانک

درحالی که متقاضیان روستایی چندین ماه چشم انتظار تسهیلات مسکن روستایی بودند بالاخره چشم انتظاری در حال به خاتمه رسیدن است و بعد از پیگیری چندین ماهه بنیاد مسکن و نمایندگان به نظر می رسد که این تسهیلات به مرحله اجرایی و عملیاتی شدن رسیده است.

براساس این گزارش پرداخت تسهیلات مسکن روستایی از ابتدای سال جاری چالش اصلی برای بنیاد مسکن بود که بعد از پیگیری های گسترده به وسیله بنیاد مسکن و بعلاوه تصویب آن در هئیت دولت، بالاخره به مرحله اجرایی و عملیاتی شدن رسید و هم اکنون یک بانک اقدام به پرداخت این تسهیلات می نماید.

براساس این گزارش پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به عنوان یکی از مهم ترین تسهیلات در حوزه مقاوم سازی مسکن در کشور به شمار می رود؛ چرا که پرداخت این تسهیلات خود می تواند زمینه ساز افزایش مقاومت واحدهای مسکونی روستایی دربرابر زلزله و سیل در کشور باشد و با توجه به تغیر اقلیم در کشور و افزایش حجم سیل به ویژه در فصول گرم سال با مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی شاهد تخریب و آسیب وارد نشدن به این واحدها خواهیم بود.

اندازه تسهیلات مسکن روستایی هم اکنون 200 میلیون تومان با نرخ سود 5درصد است که مقرر شده است مابقی نرخ سود این تسهیلات یعنی 13 درصد را دولت در قالب یارانه پرداخت کند. پیش از این نیز سازمان برنامه و بودجه به علت تورم زا بودن با پرداخت این تسهیلات مخالفت می کرد.

وبلاگ آمیتیس تک مالی راه و شهرسازی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "شروع پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به وسیله یک بانک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پرداخت تسهیلات مسکن روستایی به وسیله یک بانک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید