پروژه های اولویت دار حوزه گیاهان دارویی و صنایع غذایی اجرا می گردد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی و موسسه پژوهشی علوم و صنایع غذایی با هدف ارتقاء بهره وری، تسهیل و برقراری ارتباط پویا و دوسویه میان مراکز علمی - پژوهشی و تولیدکنندگان صنعتی و به منظور تحقق اهداف برنامه های کلان کشور تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

پروژه های اولویت دار حوزه گیاهان دارویی و صنایع غذایی اجرا می گردد

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، توسعه همکاری های مشترک با موضوعات همکاری های علمی، فنی و پژوهشی، زیست محیطی و تعریف طرح های پژوهشی با موضوع موضوعات اولویت دار به ویژه گیاهان دارویی، صنایع پروتئینی، شیلات و فرآورده های آن، بازاریابی و مصرف، طعم دهنده ها و صمغ های بومی استان مورد تاکید قرار گرفته است.

ارتقاء زمان ماندگاری و بسته بندی محصولات، برطرف مسائل واحدهای فراوریی و توسعه مدیریت استفاده از ضایعات کشاورزی برای خوراک دام یا فراوری کود، مفاد دیگر این تفاهم نامه را تشکیل می دهند.

پیگیری ایجاد کد آیسیک جدید در حوزه صنایع تبدیلی و غذایی از وزارت جهاد کشاورزی، برگزاری رویدادهای کارآفرینی، راه اندازی و توسعه شرکت های دانش بنیان از دیگر موضوعات این تفاهم نامه همکاری به شمار می رود.

از مفاد کلیدی و استراتژیک این تفاهم نامه می توان به همکاری های مشترک در زمینه ارزیابی و استاندارد سازی محصولات کشاورزی در بهبود شرایط صادرات، کاهش مصرف نهاده های فراوری و انرژی در واحدهای فراوریی و همچنین مدیریت استفاده از پساب های فراوریی و ذخیره انرژی اشاره نمود.

این تفاهم نامه به مدت دو سال و در 14 بند تنظیم و امضاء شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پروژه های اولویت دار حوزه گیاهان دارویی و صنایع غذایی اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های اولویت دار حوزه گیاهان دارویی و صنایع غذایی اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید