نسخه تازه شاد رونمایی شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، در حالی که به گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش، سال نو تحصیلی هم با سامانه شاد آغاز می شود و نسخه نو این اپلیکیشن رونمایی شده، واکسیناسیون معلمان تقریبا تمام شده و واکسیناسیون دانش آموزان هم به تازگی آغاز شده است و می توان انتظار داشت در ماه های آینده، در کنار ادامه فرایند آموزش مجازی، مدارس آموزش حضوری را هم کلید بزنند.

نسخه تازه شاد رونمایی شد

سال گذشته تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان، با حضور کرونا در کشور، سالی تمام مجازی بود که با بهره گیری از امکانات اینترنتی و سامانه های آموزشی، باوجود مسائل زیرساختی و البته عدم دسترسی 100 درصدی تمامی دانش آموزان به اینترنت یا ابزارهای الکترونیکی ازجمله تلفن همراه و تبلت به انتها رسید. اما در شرایطی که واکسیناسیون در ایران سرعت گرفته و این روزها دیگر افراد 18 ساله هم می توانند واکسن بزنند، در نحوه بازگشایی دانشگاه ها و مدارس ابهام وجود دارد.

از طرفی بسیاری از اساتید دانشگاهی، معلمان و والدین تا کنون پیروز به دریافت حداقل یک دوز واکسن شده اند، از طرف دیگر، هنوز واکسیناسیون به صورت کامل اجرایی نشده است. همچنین اگرچه در این مدت، کمتر خبری از بیماری بچه ها و نوجوانان به بیماری کووید 19 منتشر شد، اما با توجه به لزوم واکسیناسیون همگانی برای مصونیت کامل در جامعه، نمی توان احتمال ناقل شدن این قشر را نادیده گرفت و همین موضوع سبب شده سال تازه هم، حداقل در ابتدا، با آموزش مجازی همراه باشد، هرچند به تازگی واکسیناسیون دانش آموزان هم شروع شده است.

بدین منظور علیرضا کاظمی- سرپرست آموزش و پرورش- در بازدید از مرکز مانیتورینگ پلتفرم شاد اظهار کرد که امسال هم سال تحصیلی را با شاد شروع می کنیم. او گفت: ممکن است مدارس کم جمعیت در منطقه ها دوردستی که تحت پوشش فضای مجازی نیستند یا به بعضی از امکانات دسترسی ندارند، حضوری باشد، اما بیش از 60 درصد دانش آموزان، مهر را با شاد شروع می کنند.

کاظمی همچنین گفت: علاوه بر این، اقدامات بسیار زیادی انجام می دهیم که ضریب نفوذ بهره برداری دانش آموزان را در حوزه شاد هم با تهیه تبلت و دستگاه های متناسب و هم با ایجاد زیرساخت های فناورانه در اقصی نقاط کشور فراهم کنیم. ممکن است بخشی از کشور تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات نباشد و یا اگر هست، کیفیت و سرعت مناسبی ندارد. بدین منظور جلساتی با وزیر ارتباطات داشتیم و قول های مناسبی دادند و در شورای عالی فضای مجازی هم موضوع در دستور کار است.

شناسایی کنش گران و فعالان زیست بوم آموزش

سید ستار هاشمی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در نخستین جلسه کارگروه پشتیبانی از آموزش مجازی دانش آموزان، گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی و ایجاد رقابت و تعامل سازنده بین پلتفرم های داخلی موجب توسعه و پیشرفت تولیدات داخلی و جلوگیری از گرایش کاربران به سمت سامانه های غیربومی می شود. بررسی و آسیب شناسی سامانه های آموزش الکترونیکی از منظر فنی و راهکارهای رفع آن ها می تواند منجر به بهبود کیفی و افزایش رضایت کاربران شود.

هاشمی با تأکید بر شناسایی همه کنش گران و فعالان زیست بوم آموزش در کشور و ضرورت استفاده از نظرات و راهکارهایشان، شرح داد: نظام نامه یادگیری الکترونیکی آموزش عالی از جمله اسنادی است که می تواند در این جهت راهگشا باشد. علاوه بر این، طراحی الزام ها از نظر فنی، مستندات و استانداردهای مرتبط با سامانه های مدیریت یادگیری (LMS) به منظور بهبود خدمات و افزایش اثربخشی آموزشی باید مدنظر قرار گیرد. محتوای خوبی در این مدت در زمینه آموزش های مجازی تولید شده است که می توان با شناسایی و به اشتراک گذاری آن ها، برای تحقق عدالت آموزشی از آن ها بهره برد.

قابلیت سامانه شاد برای آموزش ایرانیان خارج از کشور

همچنین علی باقرزاده -رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارت آموزش وپرورش- با بیان اینکه بیش از 12 میلیون دانش آموز هم اکنون در سامانه شاد عضو هستند، گفت: با شروع سال تحصیلی تازه اوج گیری ترافیک مصرفی هم زمان با استفاده از سامانه شاد و سایر سکوهای آموزش الکترونیکی قابل پیش بینی است.

وی همچنین گفت: در صورت تأمین همه الزام ها و استانداردها در سامانه های آموزش الکترونیکی، این روش فقط حدود نیمی از کیفیت و اهداف آموزش حضوری را فراهم خواهد کرد. سامانه شاد، متناسب با شرایط اضطراری همه گیری کرونا توسعه داده شده و کیفیت و کمیت خدمات آموزشی در آن به مرور ارتقا یافته است و این سامانه می تواند به نام یک پلتفرم رسمی برای آموزش ایرانیان خارج از کشور هم استفاده شود.

نسخه تازه اپلیکیشن شاد رونمایی شد

مرنام رونمایی رسمی از نسخه تازه پلتفرم آموزشی شاد صبح امروز 30 شهریور ماه 1400 برگزار شد. علیرضا کاظمی -سرپرست وزارت آموزش و پرورش- در این مرنام با بیان اینکه خوشحالم در آستانه سال تحصیلی تازه شاهد رونمایی از این اپلیکیشن هستیم، اظهار کرد: این رونمایی برگرفته از تجربه ای ارزشمند و دو ساله به تعداد میرود که حاصل تلاش های همراه اول است.

وی با تأکید بر اینکه ما در وزارت آموزش و پرورش، همراه اول را بخشی از نظام تعلیم و تربیت می دانیم، خاطر نشان کرد: به سهم خودم از تیم طراحی و توسعه دهنده شاد تشکر می کنم؛ شاد امروز یکی از بزرگترین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران در دوران کرونا است و در شرایط فعلی به نام شبکه اصلی آموزش و در پساکرونا هم به نام بخش مکمل در کنار سیستم تعلم و تربیت خواهد بود.

مهدی اخوان بهابادی- مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران هم در این مرنام با بیان اینکه امسال هم مانند سال گذشته تأمین زیرساخت های موردنیاز شاد را به بهترین شکل انجام دادیم، اظهار کرد: خداوند را شاکریم که بزرگترین نعمتش که همانا خدمت به بندگانش است را به ما عنایت کرده است. شاد پیشرفت هایی به نسبت سال گذشته با هدف ارتقای سطح کیفیت داشته است که نسخه تازه آن همزمان با بازگشایی مدارس، قابل استفاده از طریق کاربران خواهد بود.

وی با بیان اینکه استفاده از شاد برای تمامی کاربرانی که از سیمکارت همراه اول استفاده می کنند رایگان است، اشاره ای به ظرفیت مرکز مانیتورینگ آن داشت و گفت: چندی پیش که سرپرست وزارت آموزش و پرورش از مرکز مانیتورینگ شاد در بخش مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول بازدید کردند، در جریان ظرفیت های این مرکز شبانه روزی قرار گرفتند که به منظور رسیدگی آنی به مسائل و نواقص فنی احتمالی در بستر خدمت رسانی شاد ایجاد شده است.

اخوان بهابادی به تصمیم اخیر شورایعالی فضای مجازی هم اشاره و اعلام نمود: طی چند روز آینده فراخوانی را خواهیم داشت تا تمامی جوانان خوش ذوق و ظرفیت استارت آپی کشور که پتانسیل طراحی و ارائه خدمات مرتبط با فضای آموزش و پرورش کشور را دارند، اعلام آمادگی کرده و آنها را به صورت تجمیعی گرد هم آوریم و نهایتا بتوانیم سرویس هایشان را با کسب مجوزهای لازم از وزارت آموزش و پرورش، روی پلتفرم شاد فعال کنیم.

در جریان این مرنام که نسخه تازه شاد که در راستای پایداری بیشتر و ارتقای کیفیت در سرویس دهی رونمایی شد، دارای قابلیت های کلیدی نظیر داشبوردهای مدیریتی ویژه برای نظارت هر چه بیشتر مدیران مدارس بر کیفیت آموزشی، امکان برقراری مکالمات گروهی با هدف افزایش سرعت ارتباطی بین دانش آموزان و معلمان، اضافه شدن موتور جست وجوگر شادبین، طراحی رابط کاربری تازه با هدف ماندگاری و حضور هر چه بیشتر دانش آموزان و فعالیت مرکز مانیتورینگ هفت در بیست و چهار این پلتفرم است.

همچنین محمدامین ابطحی- کننده تام الاختیار مدیرعامل همراه اول در پروژه شاد هم حین رونمایی از نسخه تازه این پلتفرم، گزارشی اجمالی به شرح ثبت رکورد 403 گیگابیت بر ثانیه از طریق این سرویس آموزشی، تبادل 47 میلیارد پیغام و 17 میلیارد فایل بر بستر شاد، احراز هویت 99 درصد مدیران 98 درصد معلمان و 86 درصد دانش آموزان، نصب 24 میلیونی اپلیکیشن با ثبت 22 میلیون تعداده یکتا، ثبت رکورد برقراری روزانه یک میلیون تماس صوتی و تصویری بین معلمان و دانش آموزان و مواردی از این قبیل داد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "نسخه تازه شاد رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نسخه تازه شاد رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید