استقبال بیش از 80 درصد دانش آموزان کرمانی از بازگشایی مدارس

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خبرنگاران/کرمان مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به استقبال بی سابقه خانواده ها و دانش آموزان از بازگشایی حضوری مدارس گفت: در روز اول بعد از تعطیلات نوروز شاهد حضور بیش از 80 درصد از دانش آموزان در مدارس سراسر استان بودیم.

استقبال بیش از 80 درصد دانش آموزان کرمانی از بازگشایی مدارس

رضا رضایی در نشست تخصصی تیم ارزیابی آموزش و پرورش استان از فرایند بازگشایی مدارس خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه ستاد کرونا، دانش آموزان، ملزم به بازگشت مجدد به مدارس و آغاز آموزش حضوری هستند. یعنی دوره آموزش صرفا مجازی به انتها رسیده و از این به بعد آموزش ها قرار است تنها در مدارس و به وسیله حضوری دنبال گردد.

وی اضافه کرد: بر همین اساس مقرر شد که مدارس از 14 فروردین 1401 بازگشایی گردد و از عصر روز هشتم فروردین نشست های تخصصی با روسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و منطقه ها استان و مدیران مدارس برگزار گردید تا زمینه لازم برای حضور دانش آموزان در کلاس های درس فراهم گردد.

رضایی با اشاره به ضرورت از سرگیری آموزش های حضوری گفت: خوشبختانه تا به امروز بیش از 99 درصد از معلمان و 90 درصد دانش آموزان 12 تا 18 سال استان واکسینه شده اند و از طرفی بنا بر اقتضائات یادگیری، یاددهی، ارزشیابی و تحلیل نمرات ارزشیابی امتحانات انتها ترم اول سال تحصیلی 1401-1400 که به صورت حضوری برگزار گردیده بود، متاسفانه شاهد افت تحصیلی شدید در دانش آموزان بودیم و برای جبران این افت تصمیم به بازگشایی حضوری مدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و آموزش خود مراقبتی به دانش آموزان گرفته شد.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: خوشبختانه بر اساس آنالیز های اجرا شده در جریان بازگشایی حضوری مدارس با استقبال بی نظیری از سوی معلمان و خانواده ها روبرو شدیم و در بازدیدهایی که در دو روز اول بازگشایی مدارس بعد از تعطیلات نوروز انجام دادیم به نتایج بسیار خوبی رسیدیم که نشان داد خانواده ها و دانش آموزان از بازگشایی مدارس استقبال نموده اند.

رضایی گفت: استقبال بی نظیر معلمان و خانواده ها از بازگشایی مدارس نشان داد که خانواده و دانش آموزان نسبت به مدارس و آموزش حضوری احساس احتیاج کردند.

وی در خصوص دغدغه خانواده ها از حضور دانش آموزان در مدارس گفت: در خصوص دانش آموزان مبتلا، سامانه ای تحت عنوان سامانه ایران من پیش بینی شده که تمام مدیران به آن دسترسی دارند و مشخصات هر دانش آموز که خودش یا خانواده اش مبتلا باشند به وسیله مربیان بهداشت در سامانه ثبت می گردد. برای رسیدگی سریع و درمان دانش آموزان مبتلا، به این سامانه هم وزارت آموزش و پرورش و هم وزارت بهداشت دسترسی دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش موضوع درمان دانش آموزان مبتلا و آموزش مجازی دانش آموزانی که مبتلا شده اند یا به هر دلیلی قادر به حضور در مدرسه نیستند در جلسه ستاد ملی کرونا مطرح خواهد شد و مصوبات آن جلسه متعاقبا اطلاع رسانی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استقبال بیش از 80 درصد دانش آموزان کرمانی از بازگشایی مدارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال بیش از 80 درصد دانش آموزان کرمانی از بازگشایی مدارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید