مرکز ملی فضای مجازی حمله سایبری به سامانه های سوخت را تایید کرد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مرکز ملی فضای مجازی با انتشار اطلاعیه ای ضمن تایید حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت کشور، از بازگشت سوخت رسانی به حالت عادی تا ساعاتی دیگر اطلاع داد.

مرکز ملی فضای مجازی حمله سایبری به سامانه های سوخت را تایید کرد

به گزارش ایرنا، از ساعتی قبل در شبکه های اجتماعی مساله ای در مورد تعطیلی صندلی های بنزین در سطح شهر مطرح شد. بعضی علت بروز این مشکل را حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت کل کشور دانستند.

مرکز ملی فضای مجازی اکنون با تایید این خبر، در مورد حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع هم وطنان گرامی می رساند، ساعت 11 صبح روز سه شنبه چهارم آبان ماه 1400 مرکز افتا گزارشی درخصوص حمله سایبری به سامانه هوشمند سوخت کشور اعلام نموده و به تبع آن صندلی ها در ارایه خدمات سوخت رسانی از مدار خارج شدند.

در ادامه نیز گفته است: به همین دلیل، دستگاه های ذیربط در حال برطرف مشکل ایجاد شده هستند و تا ساعاتی دیگر خدمات سوخت رسانی به حالت عادی برخواهد گشت.

همزمان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در بیانیه جداگانه ای تاکید نمود که تمامی زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی کشور بدون هیچ مسئله ای در حال خدمات رسانی هستند.

در این بیانیه آمده است: در پی اختلال به وجود آمده در سامانه صندلی های سوخت و نگرانی افکار عمومی از تسّری این اختلال به زیرساخت های ارتباطی و مخابراتی به آگاهی می رساند تمام سامانه های ارتباطی و مخابراتی در سراسر کشور بدون هیچ گونه اختلالی در حال ارائه خدمات هستند.

این وزارتخانه خاطرنشان نموده است: بر اساس پیگیری های به عمل آمده و با کوشش کارشناسان وزارت نفت، اختلال به وجود آمده در سامانه های صندلی های سوخت نیز در حال برطرف است و در ساعات آینده به تدریج به حالت پایدار باز می شود.

از ظهر امروز مراجعان به صندلی های سوخت کشور برای دریافت بنزین با کارت هوشمند سوخت با مشکل روبرو شدند.

علی فروزنده، سخنگوی وزارت نفت پیش از این با بیان اینکه سامانه کارت سوخت از مدار خارج شده است، گفته بود که سهمیه ها حفظ خواهد شد، زیرا سامانه آفلاین است.

منبع: فرارو

به "مرکز ملی فضای مجازی حمله سایبری به سامانه های سوخت را تایید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز ملی فضای مجازی حمله سایبری به سامانه های سوخت را تایید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید