سود پارسال سهام عدالت همراه سود نو پرداخت می گردد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی با اشاره به این که سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال اقتصادی 99 تا انتها سال به حساب مشمولان واریز می گردد، گفت: سود پارسال سهام عدالت هم به همراه سود تازه تا انتها سال واریز خواهد شد.

سود پارسال سهام عدالت همراه سود نو پرداخت می گردد

به گزارش گروه مالی وبلاگ آمیتیس تک، محمدجواد فرهانیان گفت: برای دارندگان پرتفوی سهام عدالت به مبلغ اسمی 532 هزار تومان حدود 550 هزار تومان سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 99 امسال قبل از سرانجام سال واریز می گردد.

مدیر برنامه ریزی شرکت سپرده گذاری مرکزی اضافه نمود: برای کسانی که سهام عدالت به مبلغ اسمی یک میلیون تومانی دارند، تقریبا دو برابر این رقم واریز می گردد و هیچ تفاوتی در انتخاب روش مدیریت مستقیم یا مدیریت غیرمستقیم در سهام عدالت وجود ندارد.

وی اضافه نمود: بعضی از افراد که درصدی از سهام عدالت خود را به فروش رسانده اند، به همان نسبت سود آن ها کاهش پیدا می نماید و سود سهام به دارندگان تازه سهام عدالت واریز می گردد.

فرهانیان ادامه داد: عده ای از افراد سال گذشته که سود سهام مربوط به عملکرد سال 98 در دو مرحله اسفند 99 و تیر ماه 1400 واریز شد، بعضی از افراد شماره شبا حساب آن ها دارای مشکل بود، مثلاً حساب آن ها راکد بوده یا حساب دو امضایی بوده و یا مسائل دیگری داشتند که سود آن ها به شرکت سپرده گذاری برگشت خورد و اگر امسال این افراد شماره شبای حساب فعال بانکی خود را در سامانه سهام عدالت یا سامانه سجام اعلام نمایند، امسال هم همزمان با سود سهام سال 99 سود های سال های قبل را هم دریافت خواهند کرد.

مدیر برنامه ریزی سمات در خصوص اینکه آیا امکان اصلاح شماره حساب وجود دارد گفت: بله امکان اصلاح شماره حساب تازه متعلق به فرد وجود دارد، بعلاوه سامانه 1569 شرکت سپرده گذاری مرکزی جوابگوی سهامداران عدالت است بنابراین کسانی که می خواهند، به اصلاح شماره حساب خود اقدام نمایند به وسیله سامانه سهام عدالت یا سامانه سجام اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه در خصوص اندازه سود سهام عدالت نمی توانیم فعلا عدد دقیقی اعلام کنیم گفت: بعضی از شرکت های سرمایه پذیر قسمتی از سود خود را صرف افزایش سرمایه شرکت می نمایند و به جای سود نقدی سهام جایزه و یا حق تقدم به سهامداران اختصاص می دهند یا سهامدار عدالت دارای یک دارایی تازه می گردد که در آینده می تواند از منافع آن استفاده کند، اما به هر حال هر اندازه از سودی که برای شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام گردد بعد از تجمیع بلافاصله به حساب ذی نفعان سهام عدالت واریز می گردد.

فرهانیان بعلاوه گفت: تمام کوشش این است که تا قبل از سرانجام امسال توزیع سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 99 شرکت های سرمایه پذیر به حساب ذی نفعان واریز گردد.

به گفته وی، سود سهام عدالت برای 49 میلیون سهامدار عدالت به وسیله شرکت سپرده گذاری مرکزی و بر اساس شماره حساب های اعلامی در سامانه های سازمان خصوصی سازی، سامانه جامع اطلاعات مشتریان، سجام و سامانه سهام عدالت واریز می گردد.

این مقام مسئول ادامه داد: مکاتباتی با شرکت های سرمایه پذیر صورت گرفته است که بر اساس مصوبات شورای عالی بورس و سازمان بورس شرکت ها باید هر چه سریع تر سود عملکرد خود را به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز نمایند تا قبل از سرانجام سال توزیع سود سهام عدالت برای ذی نفعان انجام گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سود پارسال سهام عدالت همراه سود نو پرداخت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود پارسال سهام عدالت همراه سود نو پرداخت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید