فعلا یک بانک کارت اعتباری 7 میلیونی صادر می کند

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی ضمن بیان اینکه اکنون بانک ملی به طور مقدماتی صدور کارت هفت میلیونی رفاهی را آغاز کرده است، گفت: البته حداکثر تا دو هفته آینده سایر بانک های عامل نیز این امکان را خواهند داشت که کارت های رفاهی را در اختیار متقاضیان قرار دهند و امید است در آینده نزدیک دیگر بانک ها نیز برای این طرح معرفی شوند.

فعلا یک بانک کارت اعتباری 7 میلیونی صادر می کند

به گزارش گروه مالی وبلاگ آمیتیس تک، شهرزاد دانشمندی ضمن اشاره به ابلاغ شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره تولید، شرح داد: حسب مصوبات مالی دولت مقرر شده است برای هم وطنان، کارت رفاهی صادر گردد و در نهایت منابع حاصل از آن صرف تأمین مالی زنجیره تولید گردد.

این مقام مسئول بانک مرکزی درخصوص سازوکار کارت رفاهی گفت: سازوکار این کارت به گونه ای است که یارانه بگیران معیشتی و عادی یا دارندگان سهام عدالت که تا به امروز سهام خود را نفروخته باشند و یا افراد عادی از طریق سایر وثایق به تشخیص بانک عامل می توانند نسبت به دریافت این کارت اقدام کنند. لذا متقاضیان می توانند با مراجعه به بانک های عامل، درخواست خود برای دریافت کارت رفاهی را ارائه دهند.

مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی درخصوص سقف اعتباری و شرایط بازپرداخت این کارت های اعتباری مطرح کرد: این کارت رفاهی با سقف حداکثر هفت میلیون تومان و با بازپرداخت حداکثر 18 ماهه در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و متقاضیان می توانند از طریق پایانه های فروشی که بانک های عامل آنها را تعیین می کنند، نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود مبادرت کنند.

وی اضافه کرد: اعتبار کارت رفاهی برای خرید کالا و خدمات در فروشگاه ها و پذیرنده کارت طرف قرارداد اعلامی توسط بانکهای عامل و طرف قرارداد در سامانه رفاهی ایرانیان امکان پذیر است و تراکنش های دیگر نظیر برداشت وجه و انتقال وجه از کارت مزبور مجاز نیست.

دانشمندی در ادامه درباره پذیرندگان کارت رفاهی گفت: از طرف دیگر صاحبان پایانه های فروش که اکثراً فروشگاه های زنجیره ای هستند، می توانند ضمن عقد قرارداد با بانک های عامل از اسناد تجاری مانند اوراق گام یا اوراق اعتبارات اسنادی به منظور تأمین زنجیره تولید خود استفاده کنند. به این واسطه، اوراق مزبور می تواند در زنجیره تولید به گردش افتد و در نهایت توسط بانک عامل متناسب با اقساطی که از مردم اخذ می گردد، نقد گردد.

وی درباره بانک های عامل این طرح مطرح کرد: در حال حاضر پنج بانک ملی ایران، ملت، صادرات ایران، تجارت و رفاه کارگران بانک های عامل این طرح محسوب می شوند و اکنون بانک ملی به طور مقدماتی طرح یاد شده را آغاز کرده است. البته حداکثر تا دو هفته آینده سایر بانک های عامل نیز این امکان را خواهند داشت که کارت های رفاهی را در اختیار متقاضیان قرار دهند و امید است در آینده نزدیک دیگر بانک ها نیز برای این طرح معرفی شوند.

به گفته مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی، این بانک در راستای حمایت از معیشت و افزایش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه و همچنین بهبود فرایند تامین مالی زنجیره تولید، نسبت به ابلاغ شیوه نامه اعطای کارت رفاهی و تامین مالی زنجیره تولید به پنج بانک ملی ایران، ملت، صادرات ایران، تجارت و رفاه کارگران با سهمیه هر بانک حداقل دویست هزار فقره کارت و سقف فردی هر متقاضی هفتاد میلیون ریال اقدام کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فعلا یک بانک کارت اعتباری 7 میلیونی صادر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعلا یک بانک کارت اعتباری 7 میلیونی صادر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید