خوردن بال مرغ چه عوارضی به دنبال دارد؟

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، بال مرغ به دلیل تزریق هورمون های رشد دارای مقادیر زیادی چربی است.این هورمون ها کیست ساز هستند و بهتر است خانم ها تا حد امکان بال مرغ نخورند.

خوردن بال مرغ چه عوارضی به دنبال دارد؟

حتما شما هم درباره هورمونی بودن مرغ های صنعتی چیزهایی شنیده اید اما تصور اینکه این مسئله تا این حد برای سلامتی جدی باشد را نداشته اید. در صورتیکه مرغداری ها بخواهند جوجه هایشان را سریع تر از حالت معمول به کشتارگاه بفرستند باید به آن ها هورمون استروئید تزریق نمایند که این هورمون باعث اختلالاتی در سیستم بدن افراد بخصوص خانم ها ایجاد می نماید.

چرا نباید بال مرغ مصرف کنیم؟

مدت های مدیدی است که همه ما می دانیم به مواد خوراکی که مصرف می کنیم، هورمون های مختلفی تزریق می گردد که برای سلامت بسیار خطرناک هستند. یکی از این هورمون ها استروئید هاست که تزریق استروئید به مرغ در ناحیه گردن یا بال انجام می گردد. بنابراین تجمع استروئید در این دو ناحیه از همه جا بیشتر است و مسائلی را بخصوص برای خانم ها ایجاد می نماید، علاوه برآن کبد که یکی از اجزای بسیار مهم دستگاه گوارش است، از عوارض این هورمون دور نمی ماند. اختلالات گوارشی که ناشی از این هورمون ها در دستگاه گوارش ایجاد می گردد معمولا کبد را تحت تاثیر قرار می دهد و به صورت افزایش چربی در این بافت شاهد آن هستیم که اتفاقا خانم ها در این زمینه مستعدترند. علاوه براین مصرف بال مرغ می تواند میزان کلسترول را بالا ببرد و همچنین آسیب جدی به بیماری های قلبی و عروقی برساند،

درواقع علت خوشمزگی بال مرغ، چربی زیادی است که در آن قسمت ها انباشته شده است. در رابطه با گردن مرغ هم گفته می گردد که گردن محل عبور خیلی از بافت های اعصاب است و بسیاری از غدد لنفاوی در گردن واقع شده است که احتمالا این ها می تواند موجبات انتقال برخی از ترکیب ها را فراهم کند که برای انسان مضر است و باز هم توصیه می گردد که خانم ها و دخترخانم ها میل ننمایند.

رابطه خوردن بال مرغ و کیست پستان در زنان

استروئیدها اثرات وحشتناکی روی بدن انسان دارند. هورمون استروئید علاوه بر تسریع رشد، اثرات بسیار خطرناک تری در مجاورت با هورمون های زنانه ایجاد می نماید که منجر می گردد زنان هرچه بیشتر مستعد رشد کیست در رحم خود باشند بنابراین توصیه می گردد افراد مراقب رژیم غذایی خود بوده و تا جایی که امکان دارد از مصرف بال مرغ بپرهیزند. یک متخصص زنان و زایمان گفت: مرغ های صنعتی که با هورمون رشد پیدا می نمایند دارای مقادیر زیادی چربی به خصوص در قسمت بال هستند، لذا توصیه می گردد همه افراد، به خصوص خانم ها از مرغ های هورمونی و قسمت بال مرغ استفاده ننمایند زیرا چربی مرغ های هورمونی در تحریک رشد کیست های پستان تاثیرگذار هستند. وی گفت: مرغ های صنعتی که با هورمون رشد پیدا می نمایند دارای مقادیر زیادی چربی در قسمت بال هستند، اگرچه بال مرغ لذیذترین قسمت آن است اما از نظر سلامتی بدترین قسمت به حساب می آید زیرا چربی در این ناحیه تجمع پیدا می نماید. توصیه می گردد همه به خصوص خانم ها از بال مرغ چه به صورت کباب شده و چه به صورت پخته شده در غذا استفاده ننمایند زیرا چربی مرغ های هورمونی در تحریک رشد کیست های پستان تاثیرگذار هستند.

عوارض دیگر هورمون استروئید

هورمون های استروئیدی در سیستم های مختلف بدن اختلال ایجاد می نمایند؛ این هورمون ها باعث افزایش ترشح هورمون های استروئیدی در بدن می شوند که همین عارضه به تنهایی مسائل زیادی را در بدن ایجاد می نماید. این هورمون ها چون محلول در چربی هستند به وسیله غذاها به راحتی به بدن انسان منتقل می شوند و یکی از عارضه های شاخص این هورمون ها اختلال در فرایند بارداری یک خانم باردار است. علاوه بر این عارضه، تغییر دوره سیکل قاعدگی و اختلال رویشی مو هم از مسائل عمده ای است که خانم ها به دلیل وجود این هورمون ها با آن روبرو می شوند. اختلالات گوارشی ناشی از این هورمون ها که در دستگاه گوارش ایجاد می گردد معمولا کبد را تحت تاثیر قرار می دهد و به صورت افزایش چربی در این بافت شاهد آن هستیم که اتفاقا خانم ها در این زمینه مستعدترند.

ایجاد مسائل پوستی

اگر بال و گردن مرغ حاوی ترکیب های هورمونی، به خصوص ترکیب های استروییدی باشد، از آنجا که این هورمون شبیه هورمون های جنسی است، هم در مردان و هم در زنان باعث بروز عوارضی خواهد شد. البته این فقط در خصوص گوشت طیور نیست و هر ماده غذایی که آلودگی هورمونی یا دارویی داشته باشد، می تواند به خصوص در خانم ها باعث افزایش موهای زائد در صورت، پرمویی و جوش و در آقایان باعث بروز آکنه های شدید پوستی گردد.

گردآوری: مجله اینترنتی وبلاگ آمیتیس تک

منبع: setare.com

به "خوردن بال مرغ چه عوارضی به دنبال دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوردن بال مرغ چه عوارضی به دنبال دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید