محافظ کیبورد چیست و آیا به آن نیاز داریم؟

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، یکی از عادت های جالب بسیاری از کاربران، قرار دادن یک روکش و یا محافظ بر روی وسایل مهم است. به عنوان مثال افراد بسیار کمی از گوشی موبایل خود بدون محافظ صفحه نمایش استفاده می نمایند و یا از طرف دیگر بیشتر مادران در منزل بر روی مبل ها یک روکش (رو مبلی) قرار می دهند. در نگاه اول این کار زیاد مجذوب کننده نیست؛ چرا که نمی توانیم جنس اصلی هر کالایی را لمس کنیم. با این وجود اگر منطقی به این موضوع نگاه کنیم، متوجه می شویم که استفاده از روکش ها و یا محافظ ها برای نگهداری وسایل مهم واقعا کاری درست است. نکته مجذوب کننده ماجرا این جاست که کالایی با عنوان محافظ کیبورد نیز ساخته شده تا کیبوردهای ما عمری بیشتر و مفیدتر داشته باشند. اکنون قبل از مطالعه ادامه این مطلب شما می توانید با استفاده از دکمه زیر تنوع بالایی از این کالا را با قیمت هایی مناسب مشاهده کنید.

محافظ کیبورد چیست و آیا به آن نیاز داریم؟

محافظ کیبورد چیست؟

احتمالا شما هم در نگاه اول تصور نموده اید که منظور از محافظ کیبورد همان برچسب های فارسی و انگلیسی حروف بر روی کیبورد است اما در حقیقت محافظ کیبورد یک لایه سیلیکونی است که به شکل های مختلف طراحی شده تا از کیبورد شما محافظت کند. کیبورد لپ تاپ و یا حتی کیبوردهای رایانه ها جزو مواردی هستند که همواره در معرض آلودگی و یا آسیب هستند.

بسیاری از ما عادت داریم که غذا و یا نوشیدنی ها را روی میز کار و یا در کنار لپ تاپ خود قرار دهیم. حال اگر حالت بد ماجرا را تصور کنیم، محتمل است که این نوشیدنی و یا غذا روی کیبورد ما بریزد و در چنین شرایطی تعمیر کیبورد بسیار سخت و یا حتی نشدنی خواهد بود. از طرف دیگر هر چقدر هم که ما از کیبورد خود محافظت کنیم، باز هم گرد و غبار روی آن می نشیند و در نتیجه باید آن را به سرعت تمیز کنیم و یا این که از کیبوردی آلوده استفاده کنیم!

حتی اگر دو مورد قبلی را هم در نظر نگیریم، باز هم کیبورد ما در معرض آلودگی است؛ چرا که همواره دکمه های آن را با انگشتان خود فشار می دهیم و محتمل است که آلودگی ها و کثیفی ها از انگشتان ما نیز روی کیبورد بنشینند و باز هم پس از مدتی تمیز کردن آن برای ما کار آسانی نباشد. در واقع محافظ کیبورد یا همان کاور سیلیکونی کیبورد، ساخته شده تا ما بتوانیم یک کیبورد سالم از هر لحاظی داشته باشیم.

نکته حائز اهمیت نیز این است که محافظ های لپ تاپ هیچ وزنی ندارند و بسیار سبک هستند. در حقیقت میانه وزن این کالا حدود 10 گرم است تا وزن خاصی روی کیبورد ما قرار ندهد. بعلاوه شما می توانید بر اساس سایز لپ تاپ خود، سایز محافظ کیبورد خود را نیز به راحتی پیدا کنید و به سراغ خرید آن بروید. به عنوان مثال اگر یک لپ تاپ 14 اینچی دارید، باید به سراغ خرید محافظ کیبورد 14 اینچی بروید. به همین سادگی!

آیا کیبورد ما واقعا به محافظ کیبورد احتیاج دارد؟

در بخش قبل ما به شما شرح دادیم که این کالا چیست و در چه مواردی به یاری ما می آید. حال اگر بخواهیم صادقانه ارزش خرید آن را آنالیز کنیم، باید بدانید که این کالا برای هر کیبوردی جزو واجبات است. اگر سلامت کیبورد شما اهمیتی ندارد و با آسیب تماشا آن مسئله ای ندارید، می توانید خرید این کالا را نیز فراموش کنید. از طرف دیگر اگر کیبورد شما با ارزش است و یا به هر علتی احتیاج دارید که سالیان سال از آن بدون هیچ مسئله ای بهره ببرید و همواره کیبورد شما تمیز و سالم باشد، برترین راهکار پیش روی شما خرید محافظ کیبورد است.

در واقع تنها راه نجات ما برای این که کیبوردی پاکیزه و سالم داشته باشیم، استفاده از محافظ کیبورد است. حال احتمالا با خود تصور می کنید که این محافظ ها و کاورها نیز احتمالا کثیف می شوند و وقتی روی آن ها گرد و غبار بنشیند، کار کردن با آن ها سخت خواهد شد. دقیقا حق با شماست و به همین علت است که این کالا قیمتی تقریبا پایین دارد و شما می توانید همچون گلس گوشی موبایل خود هر زمانی که دوست داشتید، به سراغ تعویض آن بروید.

شما بعلاوه می توانید بعضی از کاورهای کیبورد را نیز با آب بشویید که ما این راه را زیاد به شما پیشنهاد نمی کنیم؛ چرا که مقداری از چسبندگی کاور به کیبورد از بین خواهد رفت. از طرف دیگر تنوع و رنگ بندی این کالا در بازار ایران آن قدر بالاست که قطعا از آن خسته نخواهید شد و می توانید هر چند ماه یک بار به سراغ خرید یک رنگ و یا مدل دیگر از کاورهای سیلیکونی مخصوص کیبورد بروید.

جمع بندی

هدف ما در این مطلب آنالیز اجمالی کالایی تحت عنوان محافظ کیبورد بود. در نتیجه ابتدا به سراغ معرفی این محصول رفتیم و سپس دلایل لزوم استفاده از آن را برای شما بازگو کردیم و متوجه شدیم که خرید این کالا برای هر کیبوردی واقعا الزامی است و بدون استفاده از آن کیبوردهای ما به احتمال بسیار بالایی آسیب می بینند. حال این شما هستید که باید بین داشتن یک کیبورد سالم همراه با محافظ کیبورد و یا یک کیبورد در معرض آلودگی و آسیب تماشا بدون استفاده از محافظ کیبورد یک گزینه را انتخاب کنید. انتخاب شما کدام است؟ نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران وبلاگ آمیتیس تک مگ در میان بگذارید.

منبع: دیجیکالا مگ

به "محافظ کیبورد چیست و آیا به آن نیاز داریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محافظ کیبورد چیست و آیا به آن نیاز داریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید