خواهان توسعه روابط میان روسیه و ژاپن هستیم

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، رئیس جمهور روسیه امروز اظهار داشت: خواهان توسعه روابط میان مسکو و توکیو هستیم؛ اما هیچ اقدامی در تعارض با قانون اساسی مان انجام نخواهیم داد.

خواهان توسعه روابط میان روسیه و ژاپن هستیم

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آمیتیس تک به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه امروز شنبه در سخنانی اظهار داشت گفت که به دنبال بهبود و توسعه روابط کشورش با ژاپن است.

رئیس جمهور روسیه در این خصوص گفت که مسکو به توسعه روابط با ژاپن است و در این راستا عمل خواهد نمود؛ اما این فرایند نباید در تعارض با مفاد قانون اساسی کشورش باشد.

ولادیمیر پوتین در این ارتباط گفت: خواستار توسعه روابط با ژاپن هستیم و آن را گسترش خواهیم داد؛ اما هیچ اقدامی در تعارض با قانون اساسی دولت فدرال روسیه انجام نخواهیم داد.

لازم به ذکر است که جزایر کوریل، بین شمال هوکایدو و شبه جزایر کامچاتکا، در دریای اختسک واقع در اقیانوس آرام قرار گرفته اند.

این جزایر در روسیه، کوریل جنوبی و در ژاپن، سرزمین های شمالی خوانده می گردد و اختلاف بر سر حاکمیت این منطقه از انتها جنگ جهانی دوم تا به امروز مورد مناقشه روسیه و ژاپن بوده است و دو کشور سعی دارند که بر سر این جزایر به توافق دست یابند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "خواهان توسعه روابط میان روسیه و ژاپن هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهان توسعه روابط میان روسیه و ژاپن هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید