خبرنگاران آزادکار وزن 97 کیلوگرم: امیدوارم هر کسی که حقش است به المپیک برود

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تهران - خبرنگاران - آزادکار وزن 97 کیلوگرم ایران گفت: امیدوارم هر کسی که حقش است به بازی های المپیک توکیو برود و با دست پر به کشور بازگردد.

خبرنگاران آزادکار وزن 97 کیلوگرم: امیدوارم هر کسی که حقش است به المپیک برود

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، علی شعبانی از جمله آزادکارانی است که در سال 2019 شانس با او یار بود و با وجود آنکه رضا یزدانی در انتخابی تیم ملی مقام نخست را کسب نموده بود اما به دلیل مصدومیت از حضور در پیکارهای دنیای 2019 قزاقستان انصراف داد تا فرصت به دیگر جوان رعنای مازندرانی برسد که البته او از این فرصت به نحو احسن استفاده نکرد و با یک پیروزی و یک شکست از گردونه پیکارهای دنیای حذف شد و سهمیه بازی های المپیک نیز در این وزن هنوز برای تیم ملی کسب نشده است.

شعبانی دارنده مدال برنز پیکارهای زیر 23 سال قهرمانی دنیا نیز در مسابقه های انتخابی تیم ملی که اواسط آبان ماه برگزار گردید هر سه حریف مستقیم خود یعنی محمدحسین محمدیان، مجتبی گلیج و دانیال شریعتی نیا را شکست داد. البته به این جمع باید محمدجواد ابراهمی و همچنین علیرضا کریمی را هم اضافه نمود. کریمی تصمیم قطعی خود را برای حضور در وزن المپیکی 97 کیلوگرم گرفته و حتی قرار است اسفند ماه در جام متئو پلیکونه ایتالیا نیز شرکت کند.

رقابت های گزینشی قاره آسیا 20 تا 22 فروردین 1400 و رقابت های قهرمانی آسیا روزهای 23 تا 28 فروردین 1400 در شهر آلماتی قزاقستان برگزار خواهد شد.

در کشتی آزاد رضا اطری، حسن یزدانی و یدالله محبی در پیکارهای دنیای سال 2019 پیروز به کسب سهمیه در وزن های 57، 86 و 125 کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید در وزن های 65، 74 و 97 کیلوگرم در پیکارهای گزینشی حضور یابند.

رقابت های کشتی آزاد و فرنگی ماتئو پلیکونه ایتالیا روزهای 14 تا 17 اسفند 1399 در رُم پایتخت کشور ایتالیا برگزار خواهد شد. این رقابت ها دارای سیستم رنکینگ برای بازی های المپیک توکیو نیست و البته سیستم رنکینگ برای پیکارهای دنیای سال 2021 اعمال خواهد شد.

این پیکارها قبل از رقابت های قهرمانی آسیا برگزار خواهد شد و قرار است بهنام احسان پور در وزن 65 کیلوگرم و علیرضا کریمی در وزن 97 کیلوگرم حضور یابند. البته پیش از این نام امیر طاهری در وزن 125 کیلوگرم هم در جمع نفرات اعزامی بود که به دلیل مصدومیت این رقابت ها را از دست داد.

علی شعبانی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ آمیتیس تک گفت: ملی پوشان تا به امروز چهار مرحله اردو را پشت سر گذاشته اند و مرحله جدید اردو نیز از روز یکشنبه شروع خواهد شد.

وی در خصوص اینکه چه کسی در رقابت های گزینشی المپیک در قزاقستان شرکت خواهد نمود، گفت: کادر فنی هنوز اعلام ننموده و ما نیز تابع قانون و کادر فنی هستیم و هر برنامه ای داشته باشند آماده هستیم. هنوز نفرات اعزامی برای رقابت های قهرمانی آسیا و گزینشی المپیک اعلام نشده و با توجه به اینکه این 2 مسابقه در فاصله زمانی کمی از یکدیگر در قزاقستان برگزار می گردد به طور حتم یک نفر نمی تواند در هر 2 مسابقه شرکت کند و 2 آزادکار باید اعزام شوند.

شعبانی در خصوص آزادکار اعزامی به بازی های المپیک توضیح داد: امیدوارم که هر کسی که حقش است به توکیو برود و هر کسی هم که می رود، مدال بگیرد و با دست پر برگردد. البته بعد از انتخاب نفر نهایی برای حضور در المپیک توکیو بستگی به آزادکار منتخب دارد و باید عزم خودش را برای کسب مدال جزم کند.

ملی پوش وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد ادامه داد: سطح مسابقات به خصوص در وزن های 65، 74 و 97 کیلوگرم در پیکارهای دنیای و المپیک بسیار بالا است و حتی در وزن 74 کیلوگرم سطح فنی پیکارها با وجود زائوربک سیداکوف (روسیه)، فرانک چامیزو (ایتالیا)، جردن باروز (آمریکا) و یا رازامبک جمال اف (روسیه) بسیار بالا است. در وزن 97 کیلوگرم نیز ترافیکی از بزرگان کشتی آزاد دنیا است و بسیار شلوغ است. قرار است جی دن کاکس آزادکار قدرتمند آمریکایی که 2 مدال طلای وزن 92 کیلوگرم دنیا را در کارنامه دارد به این وزن بیاید. البته در این وزن کایل اسنایدر قهرمان دنیا و المپیک از آمریکا هم هست که البته در تورنمنت های مختلفی به عباس طحان، رضا یزدانی، محمدحسین محمدیان و حتی در تورنمنت ایوان یاریگین به آلبروف نیز باخته و نشان داده در این سال ها آزادکار مطمئنی نیست و او مانند عبدالرشید سعدالله یف مطمین نشان نداده است.

وی در پاسخ به این موضوع که وزن 97 کیلوگرم ایران نیز بسیار شلوغ و از نفر منتخب در المپیک توقع مدال وجود دارد، توضیح داد: در ایران نیز این وزن با وجود قهرمانان شلوغ شده است و اینکه کادر فنی چه برنامه ریزی برای مسابقه انتخابی در این وزن دارد بعدا معین می گردد. اینکه قرار است مسابقه انتخابی رودرو برگزار گردد و یا در تورنمنت های بین المللی مانند جام زیلکوفکسی لهستان انتخاب گردد را بعدا معین می گردد.

علی شعبانی در رقابت های قهرمانی دنیا در سال 2019 در دور اول با نتیجه 9 بر یک ابراهیم جیفتجی قهرمان زیر 23 سال اروپا از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم مقابل الیزبار اودیکادزه دارنده مدال برنز دنیا از گرجستان با نتیجه 11 بر 8 شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد مقابل شریف شریف اف قهرمان دنیا و المپیک از جمهوری آذربایجان از دور رقابت ها کنار رفت.

شعبانی با اشاره به شکستش در پیکارهای دنیای سال 2019 قزاقستان گفت: در این رقابت ها و مقابل حریف گرجی یک باخت بچه گانه داشتم. نخستین تجربه دنیای من بود. شرایط من برای اعزام به گونه ای بود که تا 5 روز مانده به اعزام به من اعلام کردند که باید به مسابقه های دنیای بروم. برای شرکت در یک مسابقه استانی هم حتی باید یک ماه وقت برای حداقل شرایط وزنی احتیاج است اما با این وجود به پیکارهای دنیای رفتم و نخستین میدان دنیای من بود و بی تجربگی کردم و کشتی برده را به حریف گرجی واگذار کردم.

وی ادامه داد: در المپیک وزن های 65، 74 و 97 کیلوگرم با توجه به تعدد قهرمانان کار برای کسب مدال بسیار سخت است. شاید کار در وزن 125 کیلوگرم به شکل دیگری باشد و حریفان جدی این وزن طاها آکگل از ترکیه و گنو پتریاشویلی از گرجستان هستند اما در 3 وزن دیگر تا لحظات پایانی به هیچ عنوان نمی توان در خصوص نفرات برتر پیش بینی کرد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران آزادکار وزن 97 کیلوگرم: امیدوارم هر کسی که حقش است به المپیک برود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران آزادکار وزن 97 کیلوگرم: امیدوارم هر کسی که حقش است به المپیک برود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید