خرید طلا با کارت ملی ارتباطی با اخذ مالیات ندارد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران، ارائه کارت ملی برای خرید سکه و طلا به منظور جلوگیری از پولشویی بوده و هدف از این اقدام، احراز هویت خریدار است. ضمن اینکه الزام کارت ملی برای خرید طلا با موضوع مالیات ارتباطی ندارد.

خرید طلا با کارت ملی ارتباطی با اخذ مالیات ندارد

ابراهیم محمدولی در گفت وگو با وبلاگ آمیتیس تک، در رابطه با مطرح شدن مجدد موضوع الزام ارائه کارت ملی جهت خرید سکه و طلا، اظهار کرد: طرح این دستورالعمل که در راستای مبارزه با پولشویی است، به حدود یکسال و نیم پیش بازمی گردد که براساس آن میزان خرید بالای 15 میلیون تومان منوط به ارائه کارت ملی بوده و هدف اصلی آن آنالیز اصالت خریدار و تطابق کارت بانکی با کارت ملی وی بوده است.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه بعضا دیده شده که سارقان با کارت های مسروقه بانکی اقدام به خرید سکه و طلا نموده که موجب بروز مشکلاتی برای فروشندگان و همکاران صنفی ما شده است تاکید نمود: در زمان ابلاغ این دستورالعمل، 15 میلیون تومان حدوداً برابر با 120 گرم طلا بود، اما در حال حاضر این مبلغ کمتر از 15 گرم طلا می گردد؛ لذا ضروری است مسئولان امر میزان سقف خرید طلا با کارت ملی را با توجه به شرایط روز افزایش دهند.

این مقام صنفی ضمن رد ارتباط این موضوع با بحث اخذ مالیات از خریداران، اضافه نمود: تصمیم برای دریافت مالیات، با سازمان امور مالیاتی است و هیچ ارتباطی با اتحادیه طلا و جواهر ندارد. ضمن اینکه در این رابطه، بخشنامه ای هم به ما ابلاغ نشده است؛ بنابراین ارائه کارت ملی برای خرید طلا و سکه تنها به منظور مبارزه با پولشویی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خرید طلا با کارت ملی ارتباطی با اخذ مالیات ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید طلا با کارت ملی ارتباطی با اخذ مالیات ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید