خبرنگاران پزشک پرسپولیس: برای شروع تمرینات تابع قانون هستیم

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تهران- خبرنگاران- پزشک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: برای شروع تمرینات تابع قانون هستیم اما بهتر است نحوه زندگی با کرونا را یاد بگیریم تا کمترین آسیب را متحمل شویم.

خبرنگاران پزشک پرسپولیس: برای شروع تمرینات تابع قانون هستیم

علیرضا حقیقت روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ آمیتیس تک، با اشاره به آغاز مجدد مسابقات لیگ برتر فوتبال گفت: ابتدا باید بگویم که چه دوست داشته باشیم و چه نه باید نحوه زندگی با کرونا را یاد بگیریم و سعی کنیم تا کمترین میزان آسیب را از این ویروس ببینیم.

وی اضافه کرد: اگر مشخص بود که برای مثال دو یا سه ماه دیگر این ویروس از بین می رفت حرف برای تعلیق لیگ منطقی بود و برای آغاز تمرینات تا از بین رفتن ویروس صبر می کردیم اما الان معلوم نیست که این ویروس تا چه زمانی با ما است و چه زمانی واکسن آن کشف خواهد شد. حتی پیش بینی می شود که در اوایل فصل پاییز که ویروسی مانند ویروس آنفولانزا شیوع پیدا می کند، همزمان با آن شیوع بیماری کووید-19 هم چند برابر شود.

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس اضافه کرد: خیلی از تیم های بزرگ دنیا تمریناتشان را آغاز کردند. بوندسلیگا از امروز آغاز می شود. فوتبال در کره جنوبی هفته گذشته آغاز شد زیرا آنها با این موضوع کنار آمدند که باید نحوه زندگی با این ویروس را یاد گرفته تا از خطرات آن در امان بمانند.

وی اضافه کرد: به نظر من به جای فرار از این شرایط باید کمی واقع گرا باشیم و تمهیدات لازم را فراهم کنیم تا مقابل این ویروس آسیب نبینیم.

حقیقت اضافه کرد: باشگاه پرسپولیس همیشه تابع قانون بوده و هست و با توجه به این مساله هر زمانی که ستاد مبارزه با کرونا تشخیص دهد و دستورالعمل های بهداشتی را برای برگزاری تمرینات ارائه دهد، کارمان را آغاز خواهیم کرد.

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس شرح داد: فکر می کنم از اواسط مردادماه کار ما در لیگ قهرمانان آسیا آغاز خواهد شد. دست کم باید یک ماه قبل از آن در شرایط تمرینی قرار داشته باشیم.

وی تاکید کرد: ما برای آغاز مجدد تمرینات بهداشت کامل را رعایت خواهیم کرد. از باشگاه خواستیم محل تمرین و ورزشگاه، رختکن و تمام نقاط محل تمرین و مسابقه به طور مداوم ضد عفونی شود. بازیکنان هم از ماسک و دستکش استفاده و نکات بهداشتی را رعایت کنند تا به مسئله ای بر نخوریم. مدیریت تیم هم نظارت ویژه ای روی نکات بهداشتی دارد.

حقیقت در مورد اینکه برخی تیم ها تضمین خواسته اند که بازیکنانشان در صورت آغاز مجدد بازی ها کرونا نگیرند، اضافه کرد: باید بهداشت رعایت شود. البته چه تضمینی است که خارج از زمین بازیکنان کرونا نگیرند؟ بهتر است منطقی به این موضوع نگاه شود.

وی در مورد اینکه گفته می شود زیر ساخت ها برای آغاز تمرینات در ایران وجود ندارد، گفت: اینطور نیست. به شخصه موارد بهداشتی را که تیم های بزرگ دنیا برای آغاز تمرینات خود رعایت می کنند، مطالعه کردم. آنها پیش از آغاز تمرین از بازیکنانشان تست می گیرند و این کار چندان سختی نیست. از طرفی سایر پروتکل ها نیز همان دستورالعمل هایی است که هر انسان دیگری باید رعایت کند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پزشک پرسپولیس: برای شروع تمرینات تابع قانون هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پزشک پرسپولیس: برای شروع تمرینات تابع قانون هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید