60 درصد ترافیک محور بندرعباس، لارستان، جهرم به خودرو های سنگین اختصاص دارد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مدیرکل راه و شهرسازی لارستان گفت: 60 درصد ترافیک محور بندرعباس-لارستان-جهرم به خودرو های سنگین اختصاص دارد که این نشان از اهمیت جهت و ترافیک بسیار زیاد آن است.

60 درصد ترافیک محور بندرعباس، لارستان، جهرم به خودرو های سنگین اختصاص دارد

به گزارش از ، حسن شبانی مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با بیان اینکه محور بندرعباس-لارستان-جهرم از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است، گفت: اتصال جزایر و بنادر بسیار مهم جنوب و جنوب غرب کشور شامل قشم، کیش، بندرلنگه، بندر خمیر، بندرعباس به شیراز، اصفهان، قم، تهران و ... و به عبارتی کریدور جنوب به شمال کشور از محور بندرعباس-لارستان-جهرم صورت می گیرد.

او با اشاره به اینکه محور بندرعباس-لارستان-جهرم به جهت آنکه گردنه های صعب العبور ندارد، برای سهولت تردد در آن فقط یک تونل در جهت وجود دارد، بیشتر جهت دشت است و مجتمع های خدمات رفاهی مناسبی در آن استقرار دارد، مورد توجه رانندگان قرار گرفته و موجب بروز ترافیک بسیار سنگینی در این محور ترانزیتی شده است، اضافه نمود: تقریباَ 60 درصد ترافیک محور بندرعباس-لارستان-جهرم به خودرو های سنگین اختصاص دارد که این نشان از اهمیت جهت و ترافیک بسیار زیاد دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی لارستان با اذعان به اینکه عمده ترافیک مربوط به جهت جهرم-لارستان-بندرعباس خودرو های حمل بار و نفت کش ها هستند و از طرفی حوزه ارتباط لارستان و استان هرمزگان نظیر بستک، کیش، بندرلنگه و ... به شیراز از این محور صورت می گیرد که متأسفانه در سنوات گذشته به دلایل مختلفی ماننده مسائل اعتباری و اقتصادی نسبت به توسعه این جهت آنچنان که باید توجه نشده است، توضیح داد: خوشبختانه طی چند ماه اخیر با رایزنی های اجرا شده، اعتبارات بسیار خوبی برای جهت جهرم-لارستان-بندرعباس جذب شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال 99 توانستیم 5 برابر بودجه سال 98 برای محور جهرم-لارستان-بندرعباس جذب کنیم، بیان نمود: با مساعدت های استانداری فارس، سازمان برنامه و بودجه فارس و کشور، وزارت راه وشهرسازی، کوشش نمایندگان مردم لارستان و جهرم در مجلس شورای اسلامی با توجه به اهمیت موضوع جذب اعتبار لازم صورت گرفت که منجر به آن شد تا بدهی های انباشته شده به پیمانکاران پرداخت شد و از طرفی هم نسبت به فعال سازی پروژه های نیمه فعال اقدام شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "60 درصد ترافیک محور بندرعباس، لارستان، جهرم به خودرو های سنگین اختصاص دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد ترافیک محور بندرعباس، لارستان، جهرم به خودرو های سنگین اختصاص دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید