کنگره پژوهشی و فناوری دانشجویان علوم پزشکی شهریور برگزار می شود

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از وزارت بهداشت، دکتر نیما رضایی در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی گفت: بیست و چهارمین کنگره ملی و دهمین کنگره بین المللی سالیانه پژوهشی و فناوری دانشجویان علوم پزشکی با موضوع تله مدیسین و فناوری اطلاعات، هوش مصنوعی، بیگ دیتا و آینده پژوهی سلامت، پزشکی شخصی سازی شده، ژنتیک انسانی و رویکردهای نوین درمانی و طراحی و ساخت واکسن و داروهای نو 27 و 29 شهریور ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

کنگره پژوهشی و فناوری دانشجویان علوم پزشکی شهریور برگزار می شود

وی با ارائه گزارشی از اقدامات اجرا شده و رئوس برنامه های جاری کمیته گفت: علاوه بر اینکه تمامی روندهایی که تا به امروز در کمیته های تحقیقات و فناوری برقرار شده است تداوم خواهد یافت، ایجاد شبکه همکاری بین کمیته ای، کیفی سازی اعتبار سنجی کمیته ها، ارائه مدل توسعه مهارت های پژوهشی و نوآوری و فناوری دانشجویی، مدارس و تورهای پژوهشی و فناوری در برنامه سال جاری کمیته واقع شده است.

دبیر کمیته کشوری تحقیقات و فناوری دانشجویی وزارت بهداشت اضافه کرد: ایجاد شبکه همکاری میان کمیته تحقیقات و فناوری دانشجویی در دستور کار قرار گرفته است، همه بخش های مختلف در دانشگاه ها در مراکز تحقیقاتی، پارک های علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان و غیره همه با یکدیگر شبکه شدند تا همه امکانات در جهت تحقق اهداف یکسان به کار گرفته شود.

رضایی اضافه کرد: ادامه روند کیفی سازی اعتبارسنجی کمیته های تحقیقات و فناوری دانشجویی عملیاتی سازی شده است اگر کمیته ها امتیاز بالای 90 دریافت کنند پنج ستاره را می توانند کسب کنند. این فرآیندی است که باعث می شود کمیته ها با خودشان و بهبود عملکردشان رقابت کنند نه اینکه با یکدیگر رقابت کنند.

وی درباره برگزاری مدارس و تورهای پژوهش و فناوری گفت: تجربه نشان داده است که برگزاری این رویدادها برای دانشجویان بسیار انگیزه بخش است و تاثیرات بسیاری در بسترسازی و آماده سازی دانشجویان بر جای می گذارد.

رضایی گفت: طی سال های گذشته روند تولید مقالات علمی با افلیشین کمیته تحقیقات دانشجویی روند رشد را نشان می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کنگره پژوهشی و فناوری دانشجویان علوم پزشکی شهریور برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره پژوهشی و فناوری دانشجویان علوم پزشکی شهریور برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید