چه کسانی می توانند وام بدون ضامن بگیرند؟

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، افراد مشمول دریافت تسهیلات بدون ضامن از سوی معاون امور بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی معرفی شدند.

چه کسانی می توانند وام بدون ضامن بگیرند؟

وبلاگ آمیتیس تک - سیدعباس حسینی گفت: در مرحله اول، شاغلان، بازنشستگان و مستمری بگیران دستگاه های اجرایی و شاغلان و بازنشستگان نهاد های عمومی غیردولتی مشمول دریافت تسهیلات بدون ضامن هستند.

به گفته او، کارکنان شرکت های بزرگ بخش خصوصی که از شعبات بانک های ذیربط خود حقوق دریافت می کنند و رتبه اعتباری آن ها A و B و C است نیز مشمول این طرح خواهند بود و بخشنامه های مورد نیاز این طرح از امروز ارسال خواهد شد.

بر اساس اظهارات معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارائی، دریافت تسهیلات تا 50 میلیون تومان بدون ضامن و فقط با نامه کسر از حقوق امکان پذیر است. برای تسهیلات بین 50 تا 100 میلیون تومان نیز افراد می توانند مجددا بدون ضامن و تنها با نامه کسر از حقوق خود به همراه یک سفته یا چک به بانک ها مراجعه کند.

برای سایر کارکنان بخش خصوصی که در گروه اول مشمولان نبوده و دارای رتبه اعتباری A و B هستند نیز دریافت تسهیلات تا سقف 50 میلیون تومان بدون ضامن و با نامه کسر از حقوق به همراه سفته یا چک امکان پذیر است. برای تسهیلات بین 50 تا 100 میلیون تومان نیز با یک ضامن، چک یا سفته امکان دریافت وجود دارد. برای رتبه های اعتباری C و پایین تر و کسانی که رتبه بندی نشده اند، فقط یک ضامن لازم است.

خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی دیروز گفت: با بخشنامه وزارت اقتصاد و پیرو جلسه هفته قبل آقای رئیس جمهور، بانک های زیرمجموعه این وزارت مکلف شدند تسهیلات زیر 100 میلیون تومانِ افراد حقوق بگیر و مستمری بگیر دارای رتبه اعتباری مناسب (از بانک محل دریافت حقوق خود) را بدون ضامن اعطا کنند.

وبلاگ آمیتیس تک اقتصادی اقتصاد و انرژی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "چه کسانی می توانند وام بدون ضامن بگیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسانی می توانند وام بدون ضامن بگیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید