افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران از اول دی ماه

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تهران (پانا) - معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران از فردا اول دی ماه اطلاع داد.

افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران از اول دی ماه

سید کامل تقوی نژاد عصر امروز در مراسم بزرگذاشت مقام پرستار که با حضور رئیس جمهوری برگزار گردید، اظهار کرد: از زمان آغاز فعالت دولت تدبر و امید بهبود شرایط معیشت کادر بهداشت و درمان به خصوص پرستاران در دستور کار وزارت بهداشت بوده است که با همکاری سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی پیگیری شده است. در این مدت با همکاری رئیس جمهوری محترم هر مطالبه ای از جانب پرستاران مطرح شده، در سریعترین زمان ممکن پیگیری شده است و با استخدام های صورت گرفته نسبت پرستار به تخت بیمارستانی در کشور تا انتها سال جاری از حدود 8دهم به 1.1 می رسد.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه از سال گذشته اکنون 52 هزار مجوز استخدامی در وزارت بهداشت گرفته شده است که 10 هزار نفر آنها سال گذشته استخدام شدند، گفت: حدود 5 هزار پرستار نیز با آغاز اپیدمی کرونا بدون تشریفات در بیمارستانهای دولتی برای رسیدگی به بیماران کرونا جذب شدند، آزمون استخدام 7 هزار نفر دیگر نیز با همکاری سازمان سنجش در دی یا بهمن برگزار می گردد و این تعداد همین سال جاری جذب می شوند، از مجوز استخدام 30 هزار نفری هم حدود 45 درصد به گروه پرستاری اختصاص می یابد.

به گفته وی، حقوق پرستاران نیز از ابتدای سال جاری 50 درصد افزایش یافته و از اول دی یعنی فردا نیز با اعمال فوق العاده ویژه در احکام پرستاران حقوق آنان 50 درصد دیگر هم اضافه می گردد.

تقوی نژاد ادامه داد: در مجموع حقوق پرستاران از اسفند 98 تا انتها سال جاری 100 درصد افزایش یافته و دو برابر می گردد و در مقایسه با سال 92 حقوق پرستاران 6.5 برابر شده است در حالی که تورم کشور در این مدت 4 برابر بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت اضافه کرد: با این حساب حداقل حقوق یک پرستار کارشناس تازه استخدام که اکنون چهار میلیون و 600 هزار تومان است و نیز حقوق یک پرستار کارشناس ارشد تازه استخدام که اکنون چهار میلیون و 800 هزار تومان است از فردا 50 درصد افزایش می یابد، حقوق یک پرستار کارشناس با 20 سال سابقه نیز از 6 میلیون و 800 هزار تومان به 9 میلیون و 300 هزار تومان و کارشناس ارشد از هفت میلیون و 400 هزار نفر به حدود 10 میلیون تومان افزایش می یابد، ضمن اینکه هر پرستار نیز ماهانه 2.5 تا 3 میلیون تومان نیز بابت اضافه کار و کارانه دریافت می نماید.

وی با بیان اینکه معوقه کارانه و اضافه کار پرستاران نیز که سال گذشته 16 تا18 ماه و گاهی 24 ماه تاخیر داشت، گفت: اکنون به سه تا چهار ماه رسیده است و علت اختلاف گزارش وزار بهداشت و سازمان برنامه و بودجه به خاطر کاهش درآمد اختصاصی بیمارستانهاست که البته با دستور رئیس جمهوری دو میلیون و 100 هزار تومان برای کاهش مبلغ کارانه کادر بیمارستانی اختصاص یافته است و در مجموع افزایش حقوق پرستاران 14 درصد بیش از سایر کادر درمان است. در خصوص شهدای خدمت نیز تا به امروز 210 نفر از کادر پزشکی و پرستاری به عنوان شهید خدمت در کمیته کشوری آن تایید شده اند، تعدادی پرونده نیز به جامانده که در جلسه روز چهارشنبه معین تکلیف می شوند.

تقوی نژاد توضیح داد: کوشش شده است حقوق پرستاران و سایر نیروهای شرکتی به 80 درصد حقوق نیروهای رسمی برسد و البته تبدیل شرایط آنان نیز در دستور کار است و خواهش ما از دولت این است که این پرستاران که آزمون خود را در دوران کرونا داده اند دیگر برای استخدام مشمول آزمون استخدامی قرار نگیرند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران از اول دی ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 50 درصدی حقوق پرستاران از اول دی ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید