وزنه برداری قهرمانی آسیا، رستمی طلایی شد ولی به المپیک نرسید

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، کیانوش رستمی و علی میری در سرانجام رقابت دسته 89 کیلوگرم به مقام اول و پنجم رسیدند.

وزنه برداری قهرمانی آسیا، رستمی طلایی شد ولی به المپیک نرسید

به گزارش گروه ورزشی وبلاگ آمیتیس تک، در ششمین روز از مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا و یکی از مراحل گزینشی (سطح طلایی) بازی های المپیک توکیو در تاشکند ازبکستان، امروز (پنجشنبه دوم اردیبهشت ماه) از ساعت 18:30 به وقت تهران، مسابقه گروه A دسته 89 کیلوگرم با حضور کیانوش رستمی و علی میری دو ملی پوش کشورمان آغاز شد.

کیانوش رستمی در حرکت یک ضرب با ثبت رکورد167 کیلوگرم به مدال برنز رسید و علی میری با مهار وزنه 164 کیلوگرم در جایگاه چهارم ایستاد.

حرکت دو ضرب:

علی میری ابتدا وزنه 198 کیلوگرم را بالای سر برد. در حرکت دوم نتوانست وزنه 204 کیلوگرم را مهار کند. وزنه 205 کیلوگرم را هم در حرکت سوم انداخت تا با مجموع 363 کیلوگرم به کار خود پایان داد.

کیانوش رستمی در حرکت اول وزنه 206 کیلوگرم مهار کرد اما هیأت ژوری رای سه داور را بازگردانند و این وزنه مورد قبول قرار نگرفت. برای بار دوم پشت این وزنه ایستاد و به درستی 206 کیلوگرم را مهار کرد. در حرکت سوم هم وزنه 216 کیلوگرم را نتوانست مهار کند تا با مجموع 373 کیلوگرم به مدال نقره دو ضرب و نشان طلا مجموع دست یابد.

رستمی با وجود رسیدن به طلای مجموع، اما به دلیل اینکه وزنه های مورد نظر را مهار نکرد، امتیازات لازم را کسب نکرد و نتوانست جواز حضور در المپیک را بدست آورد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "وزنه برداری قهرمانی آسیا، رستمی طلایی شد ولی به المپیک نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزنه برداری قهرمانی آسیا، رستمی طلایی شد ولی به المپیک نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید