وام بازنشستگان افزایشی شد؟

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، رئیس کانون بازنشستگان تأمین اجتماعی از پرداخت 170 هزار فقره وام به بازنشستگان تامین اجتماعی از ابتدای سال تا به امروز اطلاع داد و گفت: در حال رایزنی برای افزایش مبلغ وام در سال آینده هستیم.

وام بازنشستگان افزایشی شد؟

به گزارش ایسنا، علی دهقان کیا در ارتباط با آخرین آمار پرداخت وام قرض الحسنه به بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: بنا بر آخرین گزارشی که از کانون بازنشستگان دریافت شده است در کل کشور 170 هزار نفر و در تهران بالغ بر 30 هزار نفر وام خود را پرداخت نموده اند.

وی توضیح داد: رقم وام پرداختی 12 میلیون تومان بوده و ثبت نام و پرداخت به سایر بازنشستگان و متقاضیان تا سرانجام سال ادامه خواهد داشت.

دهقان کیا در پاسخ به این پرسش که مقدار وام بازنشستگان سال آینده افزایش پیدا خواهد نمود گفت: در این بخش صحبتی نشده، ولی ما انتظار داریم که این رقم در سال آینده افزایش پیدا کند، اما به طور کلی هنوز در بحث رقم جلسه و مبحثی نداشته ایم.

وی در ارتباط با رقم و زمان پرداخت عیدی به بازنشستگان تأمین اجتماعی توضیح داد: آنچه را که سازمان تأمین اجتماعی تاکید دارد این است که مقدار عیدی به بازنشستگان بر مبنای رقمی است که در زمان شاغل بودن فرد پرداخت می شده است البته ما انتظار داریم در این زمینه مقدار عیدی بیشتر باشد، اما به هر ترتیب احساس می گردد که مقدار عیدی همچون فرمول سنوات گذشته به بازنشستگان پرداخت گردد.

دهقان کیا گفت: در مورد رقم آن هنوز جلسه ای برگزار نشده است بعلاوه در مورد زمان آن نیز باید منتظر اعلام سازمان تأمین اجتماعی باشیم، اما پیش بینی می گردد که طبق سنوات گذشته در بازه زمانی سال های قبل پرداخت گردد.

وی در ارتباط با افزایش مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی نیز گفت: در این خصوص از هفته های آینده جلسات برگزار می گردد و انتظار ما از رئیس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی این است که عنایت ویژه ای را به شرایط مالی و زندگی بازنشستگان داشته باشد.

واریز سومین نوبت وام بازنشستگان

سومین نوبت وام ضروری 15 میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری به حساب 31 هزار و 657 نفر از بازنشستگان مشمول واریز شد.

طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، سومین نوبت وام ضروری 15میلیون تومانی برای 31 هزار و 657 نفر از مشمولان از چهارشنبه شب هفته گذشته به صورت زمان بندی شده واریز شده است.

بازنشستگان کشوری می توانند برای ثبت نام وام ضروری و مطالعه شرایط دریافت وام برای واجدین شرایط در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق به نشانی sabasrm.ir مراجعه نمایند.

منبع: فرارو

به "وام بازنشستگان افزایشی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام بازنشستگان افزایشی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید