محیط های روباز شهرداری در اختیار هیئت ها نهاده شد ، بزرگترین عزاداری های روباز سطح تهران در میادین اصلی شهر

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، شهردار تهران با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برگزاری عزاداری های محرم، از رعایت قابل قبول آن در شب های گذشته ابراز رضایت کرد.

محیط های روباز شهرداری در اختیار هیئت ها نهاده شد ، بزرگترین عزاداری های روباز سطح تهران در میادین اصلی شهر

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از شبکه خبر، پیروز حناچی در جلسه ستاد هماهنگی برنامه های محرم شهرداری تهران برای برگزاری مراسم محرم سال جاری، گفت: هم اکنون شهر به عزای اباعبدالله مزین شده است. در مراسم عزای سیدالشهدا معمولا مردم نقش اصلی را دارند و شهرداری و سایر نهادها نقش شان یاریگری است. سال جاری به دلیل شرایط خاص کرونا و پروتکل های بهداشتی عزاداری ها شکل خاصی دارد و مردم برای برگزاری مراسم به فضاهای باز راهنمایی شده اند. به همین دلیل شهرداری تهران نیز محیط های روباز خود را بنا به تشخیص نهادهای ذیربط در اختیار هیئت ها قرار داده است.

حناچی گفت: مطابق هر سال پرچم های عزاداری امام حسین (ع) در مسیرهای عظیمراهی نصب شده و عظیمترین پرچم عزای اباعبدالله اکنون روی تپه های عباس آباد به اهتزاز درآمده است. همچنین تابلوها و سازه های ترکیبی تبلیغاتی شهرداری به محرم اختصاص یافته است و حتی از بخش خصوصی هم درخواست کردیم در کنار تبلیغ خود روی تابلوهای شهری، نمادی از محرم را به کار ببرند. تمام تلویزیون های شهری هم به محرم اختصاص یافته است. از سوی دیگر شهرداری 50 هزار پرچم امام حسین (ع) تهیه نموده که مردم می توانند بر سردر منازل و مغازه نصب نمایند.

حناچی به برگزاری نمایشگاه عطر سیب اشاره نمود و گفت: این نمایشگاه به خاطر شرایط کرونایی کشور در دهه اول محرم در فضای مجازی فعال خواهد بود و امیدواریم این امکان وجود داشته باشد که در دهه های بعد محرم آن را به فضای نمایشگاهی منتقل کنیم.

وی در ادامه گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری هم مراسم تعزیه، نقالی و پرده خوانی را در برخی از محوطه های باز شهری در نظر گرفته است. ساختمان های اداری شهرداری از جمله ساختمان های میادین و محورهای اصلی شهر هم سیاهپوش شده اند.

شهردار تهران گفت: شهر تهران آنقدر عظیم است که اگر کمتر از هفتصد تابلو برای محرم نصب کنیم به چشم نمی آید، اما تمامی معابر شهری و نقاطی که در آن ها تابلو قرار داشت با شعارهای محرم مزین شده است. ایستگاه های مترو و شبکه حمل و نقل هم سیاه پوش شده اند.

حناچی مطرح کرد که عظیمترین عزاداری های روباز در شهر در میادین اصلی از جمله میدان امام حسین (ع) برگزار می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "محیط های روباز شهرداری در اختیار هیئت ها نهاده شد ، بزرگترین عزاداری های روباز سطح تهران در میادین اصلی شهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محیط های روباز شهرداری در اختیار هیئت ها نهاده شد ، بزرگترین عزاداری های روباز سطح تهران در میادین اصلی شهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید