عوارض خواب زیاد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، تهران (پانا) - اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که بالای 50 سال دارید و خیلی زیاد می خوابید، باید روتین خود را تغییر دهید زیرا خواب زیاد برای همه مضر است؛ مخصوصا اگر سن تان بالای پنجاه سال باشد.

عوارض خواب زیاد

به گزارش نمناک، در این قسمت از بهداشت و سلامت عوارض خواب زیاد برای افراد 50 سال به بالا را به شما معرفی خواهیم کرد.

مسائل فکری

در جامعه مدرن امروزی خطر خواب زیاد بیش از هر زمان دیگری تاثیرات منفی اش را روی فکر نشان می دهد. تحقیقات تازه نشان می دهند که فکر و مغز بر اثر خواب زیاد و خواب خیلی کم دچار مسائل و افت عملکرد می شوند. افرادی که کم تر از 4 ساعت و نیم در شب می خوابند و افرادی که بیش از حد معمول می خوابند، دچار مسائل فکری خواهند شد و ممکن است با مسائلی مثل آلزایمر روبرو شوند.

خطر مسائل قلبی

زیاد خوابیدن یا طولانی خوابیدن افراد در سنین بالا خطر ابتلا به مسائل قلبی را افزایش می دهد و این افراد را بیشتر در معرض مسائل جدی قرار می دهد. حتی ممکن است عاملی برای گرفتگی عروق و تجمع چربی در رگ های خونی باشد.

سرگیجه زیاد

هنگامی که شما به میزان کافی می خوابید، صبح ها با انرژی هستید و خیلی سرحال از خواب بیدار می شوید اما اگر بیش از حد زیاد بخوابید، بعد از بیداری احساس سنگینی و سرگیجه خواهید داشت . افرادی که بیش از 8 ساعت در روز می خوابند، معمولاً احساس خواب آلودگی در طول روز برای آن ها بیشتر است.

افزایش خطر مرگ و میر

خواب زیاد مساوی با مرگ و میر زیاد است. مطالعات زیادی در این باره نشان می دهند که خواب بیش از حد زیاد باعث افزایش خطر مرگ می گردد. نوسانات الگوی خواب که در طول 5 سال روی افراد اجرا شده است، نشان می دهد افرادی که در شب بیش از 8 ساعت می خوابند، دو برابر بیشتر در معرض خطر مرگ و میر زود هنگام هستند.

افزایش وزن

اگر می خواهید با افزایش وزن روبرو نشوید، حتما خواب خود را تنظیم کنید. خواب بیش از حد زیاد، باعث اضافه وزن می گردد. پس عادات سبک زندگی خود را منظم کنید و مراقب باشید که بیشتر از 8 ساعت در طول شبانه روز نخوابید، در غیر این صورت 21 درصد بیشتر در معرض خطر چاقی قرار می گیرید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "عوارض خواب زیاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض خواب زیاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید