شلیک اخطار کشتی جنگی و جنگنده روس به سمت ناو انگلیسی

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، یک ناو انگلیسی پس از نقص حریم دریایی روسیه در دریای سیاه با شلیک هشدار کشتی جنگی و بمباران اخطار یک جنگنده روس روبرو شد.

شلیک اخطار کشتی جنگی و جنگنده روس به سمت ناو انگلیسی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ آمیتیس تک؛ یک کشتی جنگی روسی روز چهارشنبه به سمت یک ناو انگلیسی که حریم دریایی روسیه در آب های دریای سیاه را نقض نموده بود تیر اخطار شلیک کرد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه گفت علاوه بر شلیک هشدار این کشتی جنگی روس، یک فروند جنگنده سوخو-24 این کشور هم اطراف این ناو انگلیسی را بمباران کرد.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: ساعت 11:52 دقیقه (به وقت محلی) بیست و سوم ژوئن (دوم تیر) ناو سلطنتی بریتانیایی اچ ام اس دیفندر که در حال عملیات در شمال شرق دریای سیاه بود، حریم مرزی را نقض نموده و سه کیلومتر وارد آب های تحت حاکمیت روسیه در کیپ فیولنت شد.

وزارت دفاع روسیه اضافه نمود، این کشتی به هشدارهای نیروهای روس درخصوص نقض حریم دریایی اعتنایی نکرد و در ساعت 12:06 و 12:08 یک کشتی گشت مرزی اقدام به شلیک هشدار کرد. ساعت 12:19 یک جنگنده سوخو-24 اِم، بمباران اخطار در راستا اچ ام اس دیفندر انجام داد. در ساعت 12:23 اقدامات مشترک ناوگان دریای سیاه و نیورهای مرزی امنیت فدرال روسیه، اچ ام اس دیفندر را مجبور به ترک آب های سرزمینی روسیه کرد.

به نوشته اسپوتنیک، به همین دلیل، وزارت دفاع روسیه، وابسته نظامی سفارت انگلیس در مسکو را احضار نموده و درخصوص این حادثه از وی شرح خواست.

امروز (چهارشنبه) روسیه به نیروهای آمریکا و پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درخصوص برگزاری رزمایش در دریای سیاه هشدار داده بود از آن ها درخواست کرد برای حفظ ثبات در منطقه، به چندجانبه گرایی روی آورند. مسکو بعلاوه از کشورهای این حوزه درخواست کرد مسائل خود را بدون یاری خواستن از قدرت های خارجی حل نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "شلیک اخطار کشتی جنگی و جنگنده روس به سمت ناو انگلیسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک اخطار کشتی جنگی و جنگنده روس به سمت ناو انگلیسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید