سگ ها هم اشک شادی می ریزند

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، محققان می گویند سگ ها هنگامی که به صاحبانشان می پیوندند، اشک شادی می ریزند.

سگ ها هم اشک شادی می ریزند

به گزارش باشگاه وبلاگ آمیتیس تک، مدت های مدید تصور دانشمندان بر این بود که اشک شادی و یا غم تنها منحصر به انسان ها است و هیچ حیوان دیگری نیست که اشک های احساسی بریزد.

اما اکنون محققان در ژاپن این فرضیه را با مجموعه ای از آزمایش ها بر روی سگ ها نیز مورد آنالیز قرار دادند و به این نتیجه رسیده اند که این حیوانات نیز چشمانی احساساتی دارند.

این محققان می گویند سگ ها زمانی که پس از یک روز غیبت طولانی، به صاحبان شان ملحق می شوند، چیزی بیشتر از یک ناله همراه با شادی انجام می دهند؛ آن ها از هیجان اشک می ریزند.

در این پژوهش، در میان 18 سگ، محققان دریافتند زمانی که صاحبان سگ ها با این حیوانات احوالپرسی می نمایند، 10 درصد افزایش در حجم اشک مشاهده می گردد.

در این آنالیز، قطرات اشک با قراردادن یک کاغذ جاذب روی چشم سگ برای یک دقیقه و ثبت مقدار خیس بودن آن، مورد میزان گیری نهاده شد.

در انسان ها، مقدار بیشتر اشک با احساسات بیشتر مرتبط است و حال در این پژوهش معین شد احساسات مثبت، در سگ ها نیز اشک بیشتری را برمی انگیزد.

تاکفومی کیکوسوی (Takefumi Kikusui) از دانشگاه آزابوی ژاپن (Azabu University) گفت: ما تا کنون در مورد کشف این مسئله نشنیده بودیم که حیوانات نیز در موقعیت های شادی آور، اشک شادی می ریزند. همه ما از این مسئله هیجان زده شده بودیم.

منبع: فرارو

به "سگ ها هم اشک شادی می ریزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سگ ها هم اشک شادی می ریزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید