سومین هفته اعتراضات در شمال مراکش

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، صدها تن از معترضان مراکشی در شهر الفنیدق واقع در شمال این کشور برای سومین هفته پیاپی تظاهراتی در اعتراض به وخامت اوضاع مالی برپا کردند.

سومین هفته اعتراضات در شمال مراکش

به نقل از خبرگزاری فرانسه، صدها تن از شهروندان مراکشی برای سومین هفته پیاپی تظاهراتی در شهر الفنیدق واقع در شمال این کشور برپا کردند و با سر دادن شعارهایی اوضاع نابسامان مالی به خاطر تداوم بسته بودن گذرگاه شهر سبته (تحت حاکمیت اسپانیا)، عدم ایجاد جایگزین های مالی برای ساکنان این شهر و فراهم نکردن فرصت های شغلی برای جوانان بیکار را محکوم کردند.

زمانی که رباط تصمیم گرفت گذرگاه شهر سبته (تحت حاکمیت اسپانیا) را در دسامبر 2019 به شکل قطعی مسدود کند، ساکنان شهر الفنیدق دچار بحران مالی و اجتماعی شدیدی شدند.

اقتصاد ساکنان این شهر تا حد زیادی بر قاچاق کالاها از سبته و فروش آنها در داخل مراکش راسخ است و دهه ها است این شکل از تجارت منبع درآمد بسیاری از ساکنان این شهر است.

پیشتر مسؤولان رباط با شکل گیری این اعتراضات اعلام کردند که اقداماتی را برای تحقق توسعه مالی در الفنیدق و شهرهای مجاور آن در پیش می گیرند.

علاوه بر شهر سبته، شهر ملیلیه با وجود اینکه در دورترین نقطه شمالی مراکش واقع شده، تحت حاکمیت اسپانیا است.

رباط این دو شهر را دو بخش اشغال شده توسط اسپانیا می داند که آن دو را با حصار سیم خاردار به طول حدودا شش کیلومتر محاصره نموده است.

طی روزهای اخیر، مقامات مراکش اقدامات خود را برای پشت سر گذاشتن این شرایط به وسیله برگزاری جلساتی با مقامات منتخب این منطقه برای آنالیز گزینه های احتمالی مالی افزایش داده اند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "سومین هفته اعتراضات در شمال مراکش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سومین هفته اعتراضات در شمال مراکش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید