سبد حمایتی دولت از کسب و کارهای اینترنتی تصویب شد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از وزارت ارتباطات، عیسی زارع پور در نشست هم اندیشی مدیران کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان های سراسر کشور با اشاره به اقدامات اجرا شده در یک سال گذشته، گفت: تمام کوشش ما در یک سال گذشته بر افزایش کیفیت زیرساخت های ارتباطی کشور، توسعه دولت هوشمند، شتاب بخشی به توسعه صنعت فضایی، هوشمند سازی شبکه پستی، تکمیل شبکه ملی اطلاعات و توسعه اقتصاد دیجیتال متمرکز بوده است و در این جهت توفیقات مهمی کسب شده است که ضروری است برای مردم تبیین شوند.

سبد حمایتی دولت از کسب و کارهای اینترنتی تصویب شد

وی به کوشش های شبانه روزی مدیران و مسئولان وزارت ارتباطات در ایام اخیر اشاره نمود و اضافه نمود: با توجه به محدودیت دسترسی به بعضی پلتفرم های خارجی که با تصمیم مراجع امنیتی اعمال شده است، تمام کوشش ما در این ایام، فراهم کردن بستر لازم برای برقراری ارتباطات آحاد مردم و تسهیل کسب وکار آنان در فضای مجازی بوده است که تجلی آن ارائه پایدار خدمات به وسیله پلتفرم های ایرانی بوده است به گونه ای که خوشبختانه هیچ سرویس داخلی در این مدت قطع یا مختل نشد.

وی با بیان اینکه در این مدت کوشش های بسیار زیادی برای تقویت و حمایت از پیغام رسان ها و شبکه های اجتماعی بومی اجرا شده است، اضافه نمود: سیاست وزارت ارتباطات این است که پلتفرم های داخلی به حدی از کیفیت و قابلیت برسند که حتی در صورت باز شدن پلتفرم های خارجی، بتوانند با آن ها رقابت نمایند و توجه کاربران را به خود جلب نمایند.

وزیر ارتباطات، با اشاره به نگرانی های موجود در مورد آسیب تماشا کسب وکارهای اینترنتی و آمارهای متناقض در مورد تعداد کسب وکارهای آسیب دیده، گفت: برای ما حتی یک کسب وکار هم که از تصمیمات امنیتی این روزها متأثر شده باشد مهم است اما رقم های مطرح شده درباره اثر بستن یک پلتفرم خارجی بر اقتصاد دیجیتال، کارشناسی نیست و ضروری است که نهادهای ذی ربط ارزیابی دقیقی از این مسئله ارائه دهند.

وی با اشاره به بسته حمایتی مصوب شده در کارگروه اقتصاد دیجیتال برای حمایت از سکوها و کسب وکارهای اقتصاد دیجیتال کشور اضافه نمود: وزارت ارتباطات حامی کسب وکارهای اینترنتی است و با پیگیری این وزارتخانه، یک سبد حمایتی متنوع برای توسعه کسب وکارهای اینترنتی به تصویب دولت رسیده است که جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد.

عضو شورای عالی فضای مجازی در ادامه با تأکید بر ضرورت تببین پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، خطاب به مدیران کل استانی این وزارتخانه گفت: مسئله دیگری که انتظار داریم در استان ها به طور جدی دنبال گردد تبیین و فرهنگ سازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند است و که با مراجعه به این پنجره در دریافت خدمات از دستگاه های دولتی و اجرایی تسهیل خواهد شد.

زارع پور با تأکید بر اینکه پروژه فیبر نوری از اولویت های اصلی وزارت ارتباطات است گفت: این پروژه را باید به طور جدی پیگیری کنید. پروژه فیبر نوری منازل و کسب وکارها، پروژه کلیدی و زیرساختی ما در این دوره است و این پروژه می تواند منجر به تحول دیجیتال در استان ها گردد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست، مدیران کل استانی به طرح مسائل و مسائل مربوط به استان خود پرداختند و پیشنهاداتی را نیز برای حل این مسائل ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سبد حمایتی دولت از کسب و کارهای اینترنتی تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبد حمایتی دولت از کسب و کارهای اینترنتی تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید