روزنامه اطلاعات: مسئولان کشور پرشورتر از مردم از مسائل انتقاد می نمایند!

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، روزنامه اطلاعات نوشت: بسیاری از مقامات و اصحاب قدرت و خدمت گاه حتی پرشورتر از مردم عادی اهل انتقاد و گلایه و نقدند. ظاهراً مسائل را هم می دانند و تندتر و داغتر هم از مصائب و معضلات می گویند.

روزنامه اطلاعات: مسئولان کشور پرشورتر از مردم از مسائل انتقاد می نمایند!

اما در این میان معلوم نیست چه کسی باید این مسائل را رفع کند؟ اگر جسارت نشود دوستان کمتر از این می گویند که مثلاً ما مشکل مسکن مردم را دیدیم و برای آن فکر و اندیشه کردیم و برنامه گذاشتیم و آسیب شناسیِ درست کردیم و همانطور که دارید می بینید پیروز شدیم انتظار صد ساله برای تهیه مسکن را به 50 سال برسانیم.

و یا کمتر سراغ داریم که مسئولی بگوید ما دیدیم مسأله اشتغال مهم ترین مشکل بسیاری از جوانان و خانواده هاست و به شدّت روی احساس عزّت و اعتماد به نفس آنان تأثیر می گذارد و ازدواج آنان را به تأخیر می اندازد، لذا در عرض یک سال توانستیم برای یک میلیون نفر شغل پایدار ایجاد کنیم و حالا شما شاهدید که کمتر جوان تحصیلنموده ای بیکار باشد (البته منظور آمار دادن های وزارت کاری نیست که مسئولان روابط عمومی تهیه می نمایند و مرتب از صد ها هزار شغل ایجاد شده صحبت می نمایند که سرِکاری است)؛ و یا، چون دیدیم تورّم دهه هاست که دشمن تمام خوبی ها شده و، چون بختک بر سر اقتصاد کشور و سفره و معیشت مردم سایه نحس خود را افکنده، ما تمام عقل و تدبیر و جهد و کوشش نرم افزاری و سخت افزاری خود را به کار بستیم و با برنامه های علمی و انجام اصلاحات ساختاری و تحمّل سختی های آن کاری کردیم که تورّم به زیر ده درصد برسد و چنان دقیق و عالمانه هم این کار اجرا شده که دیگر شاهد تورّم سی وچهل درصدی در اقتصاد نخواهیم بود؛ و یا اینکه، چون کنکور را یک مشکل حل نشده دیدیم به برترین شکل این شیوه استعداد کُش را درست کردیم.

در این باره مثال های فراوانی می توان زد، هم در حوزه اقتصاد، هم فرهنگ هم سیاست و هم امور اجتماعی و…، اما جدای از رؤسای 3 قوه که گاه برحسب سِمَتی که دارند می توانند آنهم در مقام انذار و هشدار و راه حل آنهم خطاب به مجموعه های پائین دستی خویش برای ارائه راهبرد به نصیحت و هشدار و خطابه بپردازند، انگار مقامات مسئول در هر بخش منصوب شده اند تا سخنرانی نمایند و به گلایه بپردازند و درد دل نمایند و معلوم نیست پس چه کسی باید این معضلات را رفع کند؟

نکند مقامات عزیز و ارجمند که بر کرسی مسئولیت تکیه زده اند انتظار دارند قدر قدرتانی از کره و یا سرزمینی دیگر بیایند و به حلّ این مسائل بپردازند؟ جالب اینکه بعضی از این مقامات و مسئولین محترم حتی غلیظ تر از مردم و مراجعین از وضعیّت موجود و مناسبات حاکم و گرفتاری های ایجاد شده برای کشور و ملّت و کژ کارکردی ها و سوء مدیریت ها می نالند و انتقاد ها و گلایه های شدیدتری مطرح می نمایند.

بی آنکه به کسی پاسخ بدهند که پس چرا کاری نمی کنید؟ پس برای چه پشت این سِمت و میز نشسته اید و حقوق می گیرید؟ شما که از گذشته می نالید و همه گرفتاری ها را به دولت و یا مجلس و یا مدیرعامل یا مدیر قبلی نسبت می دهید خود چه نموده اید؟ و چرا دست از گلایه و گذشته برنمی دارید و برای حال و آینده این ملک و ملّت و دستگاه و اداره و تشکیلاتتان کاری نمی کنید؟

منبع: فرارو

به "روزنامه اطلاعات: مسئولان کشور پرشورتر از مردم از مسائل انتقاد می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه اطلاعات: مسئولان کشور پرشورتر از مردم از مسائل انتقاد می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید