راه چاره های اصولی برای خانه تکانی آشپزخانه

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، برای چند روز، همانطور که به آن فکر می کنید، قبل از آغاز یک تایمر تنظیم کنید. ظروف را بشویید و به مدت زمان تمیز کردن آن توجه داشته باشید. اگر می دانید که انجام این کار فقط چند دقیقه طول می کشد، متقاعد کردن خود برای مراقبت از آن ظروف در حال حاضر دشوارتر خواهد بود.

راه چاره های اصولی برای خانه تکانی آشپزخانه

چگونه یک قابلمه سوخته را تمیز کنید

برای تمیز کردن قابلمه ای که به شدت سوخته بدون شستشو، محل سوخته را با میزان زیادی جوش شیرین بپوشانید و به مقدار ای آب جوش در آن بریزید تا ظرف یک سوم تا نیمه پر گردد. هنگامی که آب به مقدار کافی خنک شد که بتوان آن را لمس کرد، با اسفنج خود از محلول جوش شیرین برای پاک کردن سوختگی بهره ببرید. محلول را ریخته و قابلمه را با آب گرم و صابون بشویید.

ماشین ظرفشویی

در حالی که روش کاملاً صحیحی برای قرار دادن ظروف در ماشین ظرفشویی وجود ندارد، یک قانون جهانی وجود دارد: بارگیری در ماشین ظرفشویی از پشت به عقب بسیار آسان تر است.

سینک ظرفشویی

مخصوصاً شیر آب را می توان با یک پاک کننده چند منظوره از باکتری ها و ذرات غذا پاک کرد و همه ما احتمالاً باید بیشتر اوقات شیر آب را تمیز کنیم، با توجه به اینکه شیر ظرفشویی همان چیزی است که با دستان پوشیده از مرغ خام لمس می کنیم.

اسفنج ها

اسفنج ها را نیز باید مرتباً با استفاده از ماشین ظرفشویی یا مایکروویو تمیز کنید. اگر از مایکروویو استفاده می کنید، ابتدا مطمئن شوید که اسفنج حاوی فلز نباشد، سپس اسفنج را خیلی خیس کنید و آن را به مدت دو دقیقه در آن قرار دهید. هنگام برداشتن آن مراقب باشید، زیرا بسیار داغ خواهد بود.

نگهدارنده اسفنج

آیا نگه دارنده اسفنج شما کپک زده یا تجمع باکتری ایجاد نموده است؟ از مسواک آغشته به سفید کننده یا سرکه سفید بهره ببرید؛ اما هرگز هر دو را، (زیرا این ترکیب یک واکنش شیمیایی خطرناک ایجاد می نماید) برای پاک کردن کپک استفاده نکنید. سپس اسفنج را با آب گرم و صابون بشویید یا آن را در ماشین ظرفشویی بشویید.

سطوح را تمیز نگه دارید

پس از استفاده، پیشخوان و اجاق گاز خود را با یک پاک کننده همه منظوره پاک کنید. اجاق گاز ها به ویژه از این نوع تمیز کردن منظم و سریع سود می برند، زیرا وقتی بیش از حد طولانی در همان حالت باقی بماند، چکه ها و چربی ها روی آن ها پخته می شوند.

نحوه تمیز کردن اجاق گاز

برای از بین بردن لکه های پخته شده و لایه های چرب به چیزی قوی احتیاج است. پد Dobie، که یک اسفنج تمیز کننده بدون خش است، همراه با یک پاک کننده پودری ملایم، باعث ایجاد مشکلاتی کوتاه مدت می گردد. هنگام تمیز کردن استیل ضد زنگ، برای جلوگیری از خراشیدگی، به جای حرکت دایره ای، با دانه ها لایه های چربی را مالش دهید و از یک لمس ملایم بهره ببرید تا به محصول اجازه دهید، به جای زور، بخش عمده ای از کار تمیز کردن را انجام دهد.

نحوه تمیز کردن وسایل کوچک

وسایل کوچک مانند توستر، قهوه ساز و مخلوط کن که روی میز قرار می گیرند، باید مرتباً با پاک کننده های همه منظوره پاک شوند تا از تجمع لکه ها و لایه های چرب از پختن جلوگیری گردد. برای تمیز کردن عمیق تر، تمام قطعات قابل جدا شدن را بردارید و با دست یا در ماشین ظرفشویی بشویید از ابزار هایی مانند سواب پنبه ای یا یک مسواک قدیمی، برای قرار گرفتن در گوشه های تنگ و سایر نقاط صعب العبور استفاده نموده، و نقاط بیرونی را یکبار با پاک کننده همه منظوره بپوشانید.

نگهداری از یخچال

یک راه آسان برای نگهداری از یخچال این است که یک کار ساده را به برنامه روزانه زباله خود اضافه کنید

هنگام جمع کردن زباله ها، در یخچال را باز کنید و محتویات آن را نگاه کنید

آیا به جای مانده هایی وجود دارد که خراب شده اند؟ آن ها را دور بریزید. آیا چند تخم مرغ آخر داخل کارتن در شرف از بین رفتن است؟ یادداشت کنید که برای شام املت بخورید و به خودتان تبریک بگویید که حواستان به هدر دادن غذا نیست.

نحوه تمیز کردن لکه های ریخته شده در یخچال

هنگامی که لکه های چسبناک در یخچال ریخته می گردد، با ساختن کمپرسی، آن ها را تمیز کنید. یک اسفنج یا پارچه را در آب بسیار داغ خیس کنید (به دستان خود توجه کنید) و آن را بچرخانید تا چکه نکند. سپس آن را روی نقطه چسبنده فشار دهید تا کمپرس آغاز به از دست دادن حرارت کند. اگر ماده چسبنده به مقدار کافی شل شده است، آن را پاک کنید. اگر هنوز سرسختانه چسبیده است، در صورت احتیاج این کار را تکرار کنید تا زمانی که ماده شل گردد و سپس پاک کنید.

سطل زباله را به موقع بیرون بیاورید

در اینجا یک حقیقت سخت وجود دارد: زمان شرایط زباله های شما را بهتر نمی نماید. از همین الان آن ها را جمع کنید.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو

به "راه چاره های اصولی برای خانه تکانی آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه چاره های اصولی برای خانه تکانی آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید