راهنمای خرید کفش کوهپیمایی یا کوهنوردی

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، اگر شما مواقع پایین آمدن از کوه یا دره و در زمان کوهپیمایی پای خود را به نقطه ای تکیه می دهید تا راحت تر به سمت پایین حرکت کنید یا کفش کوهپیمایی عاج دار دارید، باید بدانید که مهم ترین وسیله شما یک جفت کفش یا چکمه خوب است. همواره باید در پی برترین چکمه ها یا کفش های کوهپیمایی، کوهنوردی و راهپیمایی بود. چرا که اگر مچ پایتان پیچ بخورد یا پایتان رگ به رگ گردد، یک پیاده روی یا هایکینگ در روزی عالی را از دست می دهید یا سفرتان خراب می گردد. در راستاهای جنگلی، احتمالا شما با زمین های نامناسبی روبرو می شوید که پر از سنگ ها و ریشه های مختلف بوده و در نتیجه شما احتیاج به کفش مناسب برای محافظت از پاهای خود و داشتن توانایی کشش زیاد دارید. بعلاوه برای راستاهای پیاده روی در سواحلی که ریشه های درختان نیز در آن پیدا می گردد یا راستا آبشارها و بیابانی پر از خار ایران داشتن کفش مناسب حافظ جان شما خواهد بود. خبرنگاران نحوه انتخاب برترین کفش برای کوهپیمایی، کوهنوردی و جنگل نوردی را به شما آموزش می دهد.

راهنمای خرید کفش کوهپیمایی یا کوهنوردی

خرید کفش کوهپیمایی یا کوهنوردی

می خواهید به سفر و تور طبیعت گردی بروید و احتیاج به خرید کفش مناسب دارید؟ هنگامی که برای کفش کوهپیمایی و پیاده روی خرید می کنید، با انتخاب های زیاد و کیفیت های بی شماری روبرو می شوید که فراوری نمایندگان و برندهای مختلف به بازار عرضه می نمایند. اینکه برای چه هدفی کفش و یا چکمه انتخاب کنید، شاید به نظر آسان برسد اما در واقع ممکن است که گمراه نماینده نیز باشد. در اینجا برای راهنمایی شما به سمت انتخاب برترین گزینه کفش کوهپیمایی 7 نکته را عنوان می کنیم تا برترین انتخاب خود را در خرید کفش کوهپیمایی انجام دهید.

کفش های باکیفیت به پا کنید

پاشنه کفش عاج دار می تواند گران باشد، اما برای کفش های با کیفیت بالا یا چکمه ها بسیار مهم است. اگر با کفشی مقرون به صرفه به طبیعت گردی بروید، بیشتر محتمل است که درزها یا پارچه های آن، پاره شوند و یا آب به درون آن ها برود. حتی ممکن است که رویه کفش به راحتی کنده گردد. بعلاوه، گاهی چکمه های مقرون به صرفه قیمت، به دروغ به عنوان کفش های ضد آب به بازار عرضه می شوند. برترین خرید این است که کفش کوهپیمایی خود را در فروشگاه های وسایل کوهنوردی و فروشگاه های خاص پیدا کنید. در صورت خرید کفش یا چکمه به صورت آنلاین، مطمئن شوید که از چگونگی برندهای مختلف هنگامی که به پا می کنید، آگاه هستید.

کفش کوهپیمایی ضد آب یا نه؟

اگر می خواهید در باران قدم بزنید یا به فضاهایی با باد و طوفان های سرد یا پر آب بروید، یادتان باشد که کفش های ضد آب را بخرید. اما به یاد داشته باشید که کفش های ضد آب می توانند در شرایط جوی ساحلی بسیار گرم و مرطوب باشند. غشای ضد آب آن ها، هوای گرم و رطوبت بیرون را به درون کفش و اطراف پای شما می کشد و می تواند موجب بروز ناراحتی و پوسته پوسته شدن کف پاهایتان گردد. بعلاوه در منطقه ها گرم و خشک، یک کفش ضد آب، پا را گرم می نماید. بنابراین، قبل از خرید کفش کوهپیمایی در خصوص شرایطی که می خواهید به آنجا قدم بگذارید تحقیق کنید.

بوت یا کفش پیاده روی

اگر کوله پشتی با بار 30 لیتر یا کمتر حمل کنید و سفری یک روزه می روید، معمولاً می توانید یک کفش ساده پیاده روی برای سفر خود بپوشید. اگر ترجیح می دهید که از مچ پای شما بیشتر محافظت گردد، می توانید یک کفش میانه که کمی بالاتر از مچ پایتان را پوشانده است بهره ببرید. اما بیشتر سفرهایی که کوله پشتی با وزن بیش از 30 لیتری را احتیاج دارند، به یک بوت کامل هم احتیاج دارند. چرا که ساختار بوت ها، تحمل وزن کوله پشتی های سنگین را برای شما راحت تر می نماید. به یاد داشته باشید که بعضی از کفش های بدون ساق، پشتیبانی و کششی بیشتر از دیگر کفش ها دارد. پرسش از فروشنده یا انجام تحقیقات آنلاین به منظور فهمیدن این موضوع که آیا کفش انعطاف پذیری لازم برای سفر شما را دارد یا نه حتماً مفید خواهد بود.

حتماً کفش را قبل از خرید بپوشید

اگر در فروشگاه کفش ها را می پوشید، حتماً برای چند دقیقه با آن ها قدم بزنید تا اگر این کفش ها پای شما را اذیت کرد یا هر مشکل دیگری داشت بدانید. بعلاوه بعضی از فروشگاه ها، دارای یک رمپ کوچک هستند که می توانید بر روی آن حرکت کنید تا متوجه شوید آیا پای شما در زمان حرکت در سراشیبی یا سربالایی اذیت می گردد یا نه! اگر مغازه دارای سطح شیب دار بود، بر روی آن به سمت سراشیبی بایستید. اگر انگشتان پای شما انتهای چکمه را احساس نکردند، کفش مناسبی را پوشیده اید.

کفش را با کفی های مختلف امتحان کنید

بسیاری از شرکت ها، کفش هایی با کفی های نامرغوب ارائه می دهند که کیفیت بدی داشته و پشتیبانی کمی دارند. خرید کفی هایی با کیفیت بالا می تواند کیفیت کفش شما را بالا ببرد. این مورد، نه تنها جنس کفش شما را ارتقا می دهد، بلکه می تواند سایز کفش شما را برای پاهایتان میزان کند. بنابراین همواره برای خرید کفش کوهپیمایی جدای از برند کفش به کفی درون آن نیز توجه کنید.

جوراب ها را نباید فراموش کنید

در پی پاهای با طراوتی هستید؟ شما به جوراب درست و کفش مناسب احتیاج دارید. از جوراب پنبه ای دوری کنید، زیرا رطوبت را حفظ می نماید و موجب بروز تورم می گردد. در عوض، یک جوراب پشمی مرینو یا جوراب مصنوعی را انتخاب کنید که رطوبت را از پاهای خود دور نگه دارید. بعلاوه، به یاد داشته باشید که با استفاده از جوراب، می توانید تناسب یک کفش را با دقت تنظیم کنید. مثلاً اگر کفشی برای پاهای شما کمی بزرگ می زند با پوشیدن جوراب ضخیم می توانید آن را میزان پای خود کنید و یا برعکس. از آنجا که جوراب های موجود در بازار در ضخامت های مختلف موجود است، مهم است که در انتخاب جورابی که با آن به پیاده روی می روید و کفش کوهپیمایی می پوشید دقت کنید.

در بوت ها و چکمه های چرم گاهی به پاهایتان استراحت بدهید

بسیاری از کفش های پیاده روی این روزها احتیاج به زمان کوتاهی دارند تا به پاهای شما عادت نمایند، اما شرکت ها بعلاوه کفش کوهپیمایی با چرم نسبتاً سخت را برای کوله به دوشانی که کوله های سنگین حمل می نمایند، نیز ارائه می دهند. اگر شما احتیاج به چکمه های سنگین دارید، آنها را هفته ها قبل از سفر خود بخرید تا زمان عادت کردن به آن ها را داشته باشید. این کار باعث جلوگیری از بروز بسیاری از حوادث می گردد. برای از بین بردن سنگینی چکمه ها، تند راه بروید و برای مدت زمان طولانی تری آن ها را بپوشید.

منبع: rootsrated.com

منبع: الی گشت

به "راهنمای خرید کفش کوهپیمایی یا کوهنوردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید کفش کوهپیمایی یا کوهنوردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید