خبرنگاران مشترکان آب در آذربایجان غربی مراقب یخ زدگی کنتورها باشند

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، ارومیه- خبرنگاران- مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: مشترکان آب در شهرهای مختلف استان با توجه به کاهش قابل توجه دما طی شب گذشته و امروز، موارد لازم را برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور و تاسیسات آبی رعایت کنند.

خبرنگاران مشترکان آب در آذربایجان غربی مراقب یخ زدگی کنتورها باشند

علیرضا رضوی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ آمیتیس تک اضافه نمود: با توجه به وارد شدن سامانه جدید هوای سرد به آذربایجان غربی، رعایت موارد لازم شامل پوشاندن کنتور، دریچه آن، لوله های روکار راستا کنتور تا محل مصرف، دقت در پوشش دریچه بازدید واقع در دیواره دایک (کانال لوله)، درزهای قسمت پایین و اطراف درب منازل و سرویس های بهداشتی برای جلوگیری از جریان هوای سرد به داخل، خودداری از ریختن آب جوش بر روی کنتور در صورت یخ زدگی و ریختن آب ولرم به منظور باز شدن ملایم جریان آب ضروری است.

وی اضافه نمود: عایق کردن دور کنتور به وسیله پشم شیشه، گونی، تمیز کردن داخل حوضچه کنتور، تهیه خاک اره از نجاری ها، ریختن خاک اره در کیسه های پلاستیکی و قرار دادن کیسه ها در اطراف کنتور، ایجاد فشردگی لازم، بستن درب حوضچه کنتور و عایق بندی لوله های آب در فضای باز ساختمان از جمله دیگر راهکارها برای جلوگیری از یخ زدگی کنتور در این روزهاست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی اظهار داشت: شهروندان همچنین می توانند در زمان یخ زدگی انشعاب های آب، مراتب را به سرعت با مرکز ارتباطات مردمی 122 در میان بگذارند.

رضوی اظهار امیدواری کرد که با رعایت این موارد، حوادث مربوط به یخ زدگی کنتور و سیستم های آبی به حداقل برسد.

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، طی 24 ساعت گذشته پس از بارش برف، دمای شهرهای آذربایجان غربی تا 10 درجه سردتر شده که این امر عاملی اساسی در یخ زدگی تاسیسات آبی به شمار می رود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مشترکان آب در آذربایجان غربی مراقب یخ زدگی کنتورها باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشترکان آب در آذربایجان غربی مراقب یخ زدگی کنتورها باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید