اقیانوس ابر ایران را بر فراز روستای فیلبند ببینید

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، اقیانوس ابر ایران یکی از زیباترین جلوه های طبیعت است که می توانید با سفر به منطقه ها شمالی کشور این چشم انداز فوق العاده را به دیدن بنشینید.

اقیانوس ابر ایران را بر فراز روستای فیلبند ببینید

اقیانوس ابر ایران یکی از پدیده های زیبا و منحصربه فرد است که بر فراز روستای فیلبند مشاهده می شود. با وبلاگ آمیتیس تکمگ وبلاگ آمیتیس تک همراه شوید تا شما را به تماشا این اقیانوس شگفت انگیز ببریم.

روستای فیلبند

روستای فیلبند، آخرین روستای منطقه چلاو است که در ارتفاع 2300 متری از سطح دریا واقع شده است. در فصل تابستان می توانید از نزدیک شاهد پدیده اقیانوس ابر ایران در روستای فیلبند باشید و ابرها را زیر پایتان احساس کنید. بعلاوه در این روستا می توانید در کمتر از یک روز پدیده های جوی متعددی مانند باران، برف، تگرگ و رگبار را ببینید. برترین زمان سفر به روستای فیلبند، از اواسط بهار تا اواسط پاییز است و برای اقامت در این روستا، می توانید کلبه های چوبی با نمای بی نظیر از طبیعت و اقیانوس ابر را از پیش رزرو کنید.

https://video.delta.ir/mp4/2023/07/Cloud%20Ocean%20of%20Iran.mp4

جنگل ابر و اقیانوس ابر ایران

در بین رشته کوه های مرکزی البرز و در نزدیکی روستای ابر شاهرود، در مرز استان گلستان و سمنان، جنگل ابر میزبان علاقه مندان به گردشگری است. این جنگل با اقیانوس ابر ایران خود در مساحتی به میزان 35 هزار متر مربع، بیش از 85 گونه گیاهی همانند درختانی مانند نارون، بارانک، سرخدار، راش، بلوط و توسکا را در خود جای داده است. قدمت این جنگل به دوره سوم زمین شناسی باز می شود.

در اقیانوس ابر ایران جنگل شاهرود، میانه دما به چیزی حدود 12 الی 13 درجه سانتی گراد رسیده و شب ها و صبح های زود، دمای هوا بسیار پایین می آید، بنابراین باید حتماً همراهتان لباس گرم داشته باشید.

روستای اولسبلانگاه

یکی از اقیانوس های ابر ایران را می توانید در ماسال و در روستای اولسبلانگاه ببینید. این روستا یکی از زادگاه های اقیانوس ابر در شمال کشور محسوب می شود و گردشگران و علاقه مندان به عکس برداری از طبیعت، هر سال برای تماشای اقیانوس ابر از جاده گیلوان وارد اولسبلانگاه می شوند.

پیاده روی در طبیعت زیبا و دوست داشتنی ماسال، تماشای منظره ها مه گرفته و اقیانوس ابر، خانه های چوبی با بافتی استثنایی، روستای اولسبلانگاه را به یکی از جاذبه های گردشگری گیلان بدل نموده که در آن آسمان و زمین در فصل های بهار و تابستان به هم پیوند می خورند.

منطقه اشکورات

منطقه اشکورات واقع در شمال کشور، از رودسر تا رامسر، طبیعتی سبز و بکر مملو از حس آرامش داشته و به عنوان یکی از زادگاه های اقیانوس ابر به دو قسمت بالااشکور و پایین اشکور تقسیم می شود. از جمله دلایل دیگری که اشکورات مورد توجه علاقه مندان به گردشگری قرار گرفته، وجود دریاچه های طبیعی، چشمه های آب معدنی رودخانه ها، چشمه سارها، غارهای فراوان و هوای پاکیزه و لذت بخش آن است. برترین زمان جهت سفر به منطقه اشکورات، در بهار و تابستان است.

منبع: پیام دلتا

به "اقیانوس ابر ایران را بر فراز روستای فیلبند ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقیانوس ابر ایران را بر فراز روستای فیلبند ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید