تحقیق نو نشان می دهد عفونت مجدد با اومیکرون 5 برابر بیشتر از دلتاست

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از ایسنا اساس نتایج تحقیق محققان کالج امپریال لندن خطر ابتلا به عفونت مجدد با سویه اومیکرون در مقایسه با سویه دلتا 5.4 برابر بیشتر است.

تحقیق نو نشان می دهد عفونت مجدد با اومیکرون 5 برابر بیشتر از دلتاست

محققان ادعا کردند که مقدار عفونت مجدد با سویه اومیکرون ویروس کرونا بیش از پنج برابر بیشتر از سویه دلتاست و محافظت طبیعی ایجاد شده در برابر عفونت مجدد با اومیکرون ممکن است کمتر از 19 درصد باشد.

تحقیق محققان امپریال کالج لندن بر اساس داده های آژانس امنیت سلامت بریتانیا و خدمات بهداشت ملی بوده و هنوز مورد آنالیز قرار نگرفته است.

در این تحقیق افزایش خطر ابتلا به اومیکرون علامت دار در مقایسه با دلتا برای افرادی که 2 هفته یا بیشتر از دوز دوم واکسن و 2 یا چند هفته از دوز تقویت کننده شان گذشته بود نیز آنالیز شد.

بر این اساس، اثربخشی واکسن بین صفر تا 20 درصد پس از تزریق 2 دوز و بین 55 تا 80 درصد پس از دوز تقویت کننده است.

پروفسور نیل فرگوسن، سرپرست این تحقیق، گفت: نتایج تحقیق کنونی شواهد بیشتری در این مورد ارائه می دهد که اومیکرون می تواند از ایمنی قبلی ناشی از ابتلا به بیماری یا واکسیناسیون فرار کند.

وی اضافه نمود: این سطح فرار از سیستم ایمنی به این معنی است که اومیکرون تهدید بزرگ و قریب الوقوع برای سلامت عمومی است.

داده های تجزیه و تحلیل شده به وسیله امپریال کالج بر اساس 333 هزار مورد بود که شامل 122 هزار و 62 مورد دلتا و 1846 موردی بود که به وسیله توالی یابی ژنوم به عنوان اومیکرون تایید شد.

پروفسور عذرا غنی از امپریال کالج که این تحقیق را رهبری کرد، آن را برای مدل سازی جهت احتمالی موج اومیکرون در آینده و تاثیر بالقوه واکسیناسیون و سایر مداخلات بهداشت عمومی ضروری دانست.

منبع: خبرکانادا

به "تحقیق نو نشان می دهد عفونت مجدد با اومیکرون 5 برابر بیشتر از دلتاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق نو نشان می دهد عفونت مجدد با اومیکرون 5 برابر بیشتر از دلتاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید