نظرسنجی؛ بیشتر مردم انگلیس برگزیت را موفقیت آمیز نمی دانند

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خبرگزاری خبرنگاران- بر اساس یافته های یک نظرسنجی تازه، تنها 18 درصد از مردم انگلیس بر این باورند که برگزیت موفقیت آمیز بوده است و به خوبی پیش می رود.

نظرسنجی؛ بیشتر مردم انگلیس برگزیت را موفقیت آمیز نمی دانند

به گزارش خبرگزاری وبلاگ آمیتیس تک، روزنامه ایندیپندنت در گزارشی نوشت، یافته های نظرسنجی مؤسسه یوگاو (YouGov) نشان می دهد به طور میانگین کمتر از یک نفر از هر پنج انگلیسی معتقد است که برگزیت موفقیت آمیز بوده است، اما 52 درصد از پاسخ دهندگان به این نظرسنجی بر این باورند که از زمان خاتمه دوره انتقالی در حدود 11 ماه پیش، اوضاع به خوبی پیش نرفته است.

درصد انگلیسی هایی که از اثرات جدایی این کشور از اتحادیه اروپا ناراضی بودند در ابتدای سال حدود 40 درصد بود. اما، این عدد در ماه های اخیر و در پی بحران بنزین در ماه سپتامبر که ناشی از کمبود رانندگان کامیون های بزرگ حمل کالا بود، افزایش یافته است.

تازه ترین آمار و ارقام احتمالاً برای دولتی که همچنان برگزیت را به نفع کشور می داند، ناخوشایند است.

بر اساس یافته های نظرسنجی مؤسسه ایپسوس موری که ماه گذشته انجام شد، رأی دهندگان انگلیسی اکنون معتقدند که برگزیت بزرگترین مسئله ای است که انگلیس با آن روبرو است. حدود 28 درصد از مردم انگلیس، خروج این کشور از اتحادیه اروپا را مبرم ترین نگرانی خود می دانستند، یعنی کمی بیشتر از کسانی که فکر می کردند بیماری کرونا باید تمرکز اصلی دولت باشد.

در ماه سپتامبر، شرایط برعکس بود، به طوری که 37 درصد از رای دهندگان انگلیسی معتقد بودند که بیماری کووید-19 فوری ترین مشکل کشور است و 20 درصد فکر کردند برگزیت دردسر اصلی انگلیس است. نگرانی فزاینده در خصوص برگزیت درست زمانی مشاهده شد که ریچارد هیوز، رئیس دفتر مسئولیت بودجه انگلیس هشدار داد تصمیم برای خروج از اتحادیه اروپا، فراوری ناخالص داخلی درازمدت ما را حدود 4 درصد کاهش می دهد.

در مقایسه، هیوز که پس از اعلام بودجه در 27 اکتبر اظهارنظر می کرد، تخمین زد که تأثیر بیماری همه گیر کووید-19، فراوری ناخالص داخلی کشور را تقریباً 2 درصد دیگر کاهش می دهد.

از دیگر مشکلاتی که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای این کشور ایجاد نموده می توان به مناقشه دائمی میان انگلیس و فرانسه بر سر موضوع ماهیگیری اشاره نمود، مناقشه ای که روز آدینه بار دیگر تشدید شد، زیرا ماهیگیران فرانسوی بنادر و تونل مانش را به علت اختلاف نظر در خصوص مجوز های بهره برداری مسدود کردند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "نظرسنجی؛ بیشتر مردم انگلیس برگزیت را موفقیت آمیز نمی دانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرسنجی؛ بیشتر مردم انگلیس برگزیت را موفقیت آمیز نمی دانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید