برترین موقع برای خرید بلیط هواپیما چه روزی است؟

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، خرید بلیط مقرون به صرفه هواپیما و اطلاع از برترین زمان رزرو یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که قصد سفر با هواپیما را دارند.

برترین موقع برای خرید بلیط هواپیما چه روزی است؟

اغلب مسافران در پی خرید بلیط مقرون به صرفه هواپیما برای سفر هستند؛ از طرفی، عملکرد ایرلاین ها در افزایش قیمت ها و کاهش امکانات، جستجوی بلیط با قیمت مناسب را به بازی جالبی تبدیل نموده است. این مسئله به سوالی مهم تبدیل شده است و متاسفانه پاسخ روشنی برای آن وجود ندارد.

ولی براساس اطلاعات جمع آوری شده، بعضی نکته ها و راه چاره ها برای خرید بلیط هواپیما با قیمت پایین وجود دارند.

برترین روز برای خرید بلیط هواپیما کدام است؟

برای پاسخ به این سؤال چنین می توان گفت که زمان معین و ثابتی برای خرید بلیط هوایپما تعریف نشده است؛ ولی براساس شواهد چنین می توان گفت که روزهای میانی هفته نسبت به سایر روزها فرصت مناسب تری برای خرید بلیط هواپیما با قیمت های پایین تر محسوب می شوند. برای نمونه، بعدازظهر روز سه شنبه برترین فرصت برای خرید معرفی شده است.

طبق گزارش Air Travel Outlook در سال 2018 که براساس تحلیل میلیون ها داده از فروش بلیط پروازهای مقرون به صرفه قیمت داخلی و خارجی به دست آمده است، روزهای یکشنبه و به ویژه آدینه به عنوان گران ترین روزهای خرید بلیط هوایپما معرفی شده اند.

چند روز قبل از پرواز برای خرید بلیط هواپیما اقدام کنیم؟

اکنون که از روزهای خرید مقرون به صرفه تر بلیط هواپیما آگاه شدید، در صورتی که احتیاج به تهیه بلیط داشتید کافی است تا تقویم خود را به دقت چک کنید. به جز تخفیف های لحظه آخری یا در اصطلاح بلیط های پای پرواز، برترین زمان برای خرید بلیط هواپیما با قیمت پایین تر تقریبا سه هفته قبل از سفر است. بهتر است تا به جای اینکه بر روز خاصی تأکید کنید، برای پروازهای خارجی بازه ای 21 تا 105 روزه و برای پروازهای داخلی بازه ای حداکثر 54 روزه قبل از سفر را برای کنترل قیمت پروازها و خرید بلیط در نظر بگیرید.

برترین زمان برای سفر کدام است؟

اگرچه نمی توان جواب قطعی به این سؤال داد، ولی براساس شواهد می توان پیشنهاد کرد که برترین زمان آغاز سفر برای مسافران کلاس اکونومی روزهای سه شنبه و چهارشنبه است. البته عواملی مانند فصل سفر نیز بر قیمت بلیط ها تأثیر مهمی دارند.

چگونه بلیطی با برترین قیمت را پیدا کنم؟

برای اطلاع از فهرست پروازهای سیستمی یا چارتری، داخلی یا خارجی، ایرلاین ها، کلاس های پروازی و البته مقایسه قیمت ها و در نهایت، خرید آسان تر و مقرون به صرفه تر بلیط هواپیما همواره می توانید با استفاده از موتور جستجوی پرواز وبلاگ آمیتیس تک خرید اینترنتی بلیط هوایپما را در کوتاه ترین زمان ممکن و با پایین ترین قیمت انجام دهید.

منبع: کجارو / budgettravel.com

به "برترین موقع برای خرید بلیط هواپیما چه روزی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برترین موقع برای خرید بلیط هواپیما چه روزی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید