افزایش امنیت داده های کاربران با حالت Maintenance سامسونگ

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، سامسونگ، به تازگی از شروع عرضه جهانی حالت تعمیر (Maintenance) در بعضی از گوشی های گلکسی خود اطلاع داد. این قابلیت تازه که سطح حفاظت از اطلاعات و داده های شخصی کاربران را افزایش می دهد، اخیرا برنامه آزمایشی خود در کره جنوبی و راه اندازی اولیه در چین را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

افزایش امنیت داده های کاربران با حالت Maintenance سامسونگ

حالت Maintenance اضطراب و تشویش کاربران را در زمانی که گوشی خود را برای تعمیر به دست افراد دیگر می سپارند، از بین می برد. به یاری این قابلیت تازه، کاربران می توانند دسترسی به اطلاعات شخصی خود، مانند عکس ها، پیغام ها یا مخاطبین را مسدود نمایند. حالت Maintenance برای اولین بار برای گوشی های گلکسی S22 عرضه می گردد و به تدریج در اختیار سایران کاربران گلکسی قرار می گیرد.

سئونگ وون شین، مدیر تیم امنیتی بخش تجربه موبایل سامسونگ می گوید: تمام زندگی ما از اطلاعات کارت اعتباری گرفته تا عکس های خانوادگی بر روی تلفن های همراه مان است. به یاری حالت Maintenance ما این اطمینان را به کاربران خود می دهیم که حتی اگر گوشی خود را به فرد دیگری بدهند، امنیت کاملی را تجربه خواهند کرد. این تنها بخشی از کوشش های مداوم و تعهد همیشگی ما برای معرفی راه های تازه برای افزایش احساس امنیت در افراد است تا بتوانند نوآوری های تازه تلفن همراه را با خیالی آسوده تر کشف نمایند و اطمینان داشته باشند که ما حامی آن ها هستیم.

حالت Maintenance روشی برای ایجاد یک حساب کاربری جداگانه در زمانی است که دستگاه خود را برای تعمیر، به شخص دیگری تحویل می دهید. با فعال کردن این حالت تازه، تعمیرکار گوشی بدون دسترسی به هیچ یک از اطلاعات خصوصی شما به عملنمودهای اصلی دستگاه دسترسی دارد. تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که حالت Maintenance را در بخش تنظیمات گوشی و در منوی Battery and device care انتخاب نموده و گوشی هوشمند خود را راه اندازی مجدد کند. به محض راه اندازی مجدد، تمام اطلاعات شخصی موجود در دستگاه شامل عکس ها، اسناد و پیغام ها محدود می گردد. هنگامی که حالت Maintenance فعال گردد، شخصی که دستگاه به او سپرده شده است نمی تواند برنامه های نصب شده به وسیله کاربر را نیز بازیابی کند و بعلاوه داده ها و حساب های ایجاد شده کاربر به محض خروج از این حالت حذف می گردد.

دستگاه های گلکسی سامسونگ به وسیله پلتفرم امنیتی Knox سامسونگ، محافظت می گردد که رویکردی چندلایه برای محافظت را در اختیار شما قرار می دهد. به وسیله همکاری باز با شرکای مورد اعتماد این صنعت، هر گونه تهدید بالقوه را می توان با سرعت بیشتری کشف و خنثی کرد. این پلتفرم امنیتی، به شکل یکپارچه و در سطوح سخت افزار و نرم افزار بر تمام قسمت های دستگاه، از تراشه های داخلی تا برنامه هایی که کاربران دانلود می نمایند، نظارت دارد. پلتفرم امنیتی Knox در هر لحظه و به طور دائمی و پیوسته در روز و شب حفاظت گوشی را زیر نظر دارد. کاربران گلکسی سامسونگ با در اختیار داشتن قابلیت های امنیتی همانند داشبورد امنیت (Privacy Dashboard) و مدیریت مجوز (Permission Manager) می توانند در هر لحظه و به راحتی شرایط داده های خود را کنترل و آنالیز نمایند.

سامسونگ دائماً در حال ارزیابی و کوشش برای توسعه ابزارها و امکانات تازه برای حفظ امنیت کاربران است. در سال 2021، این شرکت Knox Vault را معرفی کرد که اطلاعات حیاتی و مهم کاربران را در بخشی ایزوله و جدا از سایر بخش ها محافظت می نماید. به تازگی نیز، این شرکت Knox Matrix را به عنوان منظره خود برای سطح بعدی امنیت در چندین دستگاه معرفی کرد. سامسونگ با نوآوری های مداوم برای ارائه امن ترین و خصوصی ترین تجربیاتی که مشتریان می توانند به آن اعتماد نمایند، متعهد به پیشروی در حوزه امنیت تلفن همراه است.

دسترسی پذیری

حالت Maintenance اواسط تابستان امسال در کره جنوبی و در گوشی های سری گلکسی S21 مراحل آزمایشی را طی کرد و در سپتامبر امسال در چین راه اندازی شد. این قابلیت از هفته جاری به طور جهانی راه اندازی و به تدریج در چند ماه آینده بر روی مدل های منتخب دارای رابط کاربری One UI 5 عرضه می گردد. عرضه این ویژگی در سال 2023 با توسعه دسترسی به دستگاه های گلکسی بیشتر ادامه خواهد داشت.

منبع: فوت و فن

به "افزایش امنیت داده های کاربران با حالت Maintenance سامسونگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش امنیت داده های کاربران با حالت Maintenance سامسونگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید