آتش تعرفه های تجاری ترامپ به خیمه تسلا افتاد ، کاهش 2.6 درصدی سهام ، احتمال مشکل در بخش فراوری

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، سهام شرکت تسلا باز هم سقوط کرد و این بار ماجرا نه از درون شرکت، بلکه از فضای تجاری ایالات متحده ناشی می گردد. درواقع نگرانی های تحلیلگران مالی از شرایط تجارت چین با ایالات متحده باعث ایجاد مشکلاتی برای تسلا شده است.

آتش تعرفه های تجاری ترامپ به خیمه تسلا افتاد ، کاهش 2.6 درصدی سهام ، احتمال مشکل در بخش فراوری

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب به نقل از سی ان بی سی، ماه هاست که تعرفه های نو ایالات متحده در قبال چین به یک کابوس بزرگ برای شرکت های مختلف ایالات متحده تبدیل شده است. اما این موضوع برای کارخانه های بزرگ و شرکت هایی که به طور مداوم با چین مبادله دارند، از اهمیت بیشتری برخودار است.

بروس کلارک، تحلیلگر ارشد سی ان بی سی در بخش اقتصاد در این خصوص می گوید: مبادلات نقدی می تواند با افزایش تنش های تجاری با چین با بن بست روبرو گردد.

در این میان سرمایه گذاران تسلا نیز دچار نگرانی هایی شده اند. چرا که جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده روند فراوری و تحویل محصولات تسلا را به تعویق می اندازد.

درواقع سرمایه گذاران تسلا نگرانند که جنگ تجاری با چین منجر به مسائلی جدی در بخش فراوری و تحویل در سه ماهه سوم این شرکت گردد. یکی از اعضای هیئت سرمایه گذاران تسلا در این خصوص گفت که درگیری تجاری منجر به تعرفه واردات 40 درصدی می گردد که بر وسایل نقلیه صادراتی تسلا اعمال می شوند.

همه این خبرها باعث کاهش 2.6 درصدی سهام تسلا شده است. بروس کلارک تحلیلگر Moodys در یک یادداشت نوشت: فراوریات نقدی می تواند با افزایش تنش های تجاری با چین رو به رو گردد چین یک بازار مهم سودآور و بلند مدت برای تسلا است و صادرات آن به کشور حدود 20 درصد از عایدی های خودرو در طول 2017 را نشان می دهد.

باید دید تسلا و تیم هیئت مدیره نو آن (در طول تعلیق سه ساله ایلان ماسک) چگونه با مسائل مبارزه خواهند کرد.

منبع: انتخاب

به "آتش تعرفه های تجاری ترامپ به خیمه تسلا افتاد ، کاهش 2.6 درصدی سهام ، احتمال مشکل در بخش فراوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش تعرفه های تجاری ترامپ به خیمه تسلا افتاد ، کاهش 2.6 درصدی سهام ، احتمال مشکل در بخش فراوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید