9 جایگزین خوشمزه برای گوشت قرمز

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، ایرنا/ خوردن گوشت زیاد نقرس می آورد این حرفی بود که قبل تر می گفتیم؛ اما حالا مشخص شده است که نقرس ربطی به خوردن گوشت ندارد. افزایش اسید اوریک باعث این بیماری می شود؛ اما گوشت نخوردن مزایایی دارد که ما را وسوسه می کند کمتر گوشت بخوریم.

9 جایگزین خوشمزه برای گوشت قرمز

از جمله مزایای کمتر گوشت خوردن؛ سلامت پوست، احساس شادابی و سبکی، کاهش کلسترول خون و افزایش کارکرد ژن های خوب است.

1. استفاده از گوشت، به جای مزه غذا

بدن ما برای سالم ماندن، به گوشت و سبزیجات، با هم احتیاج دارد؛ اما بهتر است ما وعده های اصلی غذا را روی سبزیجات با حجم زیاد تنظیم کنیم و در کنارش کمی هم گوشت در کنار بشقاب برای مزه دار کردن وعده غذایی مان داشته باشیم.

2. شام را مانند صبحانه بخورید

نسبت به سبک زندگی ای که دارید، شام را هم مانند صبحانه مان آماده کنیم. منظور همان لقمه های کوچک و با فاصله از هم است. این فرایند غذایی باعث می شود که حجم کمتری غذا را در زمان بیشتری بخوریم و معده قبل از خواب، هضم کامل را انجام دهد که دچار رفلکس معده نشویم.

3. سبزیجات، شماره (1) برنامه غذایی

سبزیجات را تنها به صورت سالاد و خام نخوریم که دل مان را بزند. می توانید سبزیجات را کباب، آب پز و بخارپز کنیم. در ضمنً این موضوع که ما فقط از گوشت پروتئین دریافت می کنیم را هم فراموش کنید؛ زیرا که برخی از سبزیجات حتی از گوشت هم بیشتر پروتئین دارند.

4. سالاد را در آخر غذا نخورید

موضوع ترتیب غذایی خیلی مهم تر از آنی است که فکرش را کنیم. به دو دلیل، اول سالاد را بخوریم؛ اول اینکه سبزیجات فرایند هضم را تسهیل می کنند و دوم، سالادی که بعد از گوشت میل می کنیم به دلیل زمان طولانی هضم گوشت در بدن فاسد می شود.

5. از دانه ها استفاده کنید

حالا که قرار است از گوشت کمتری استفاده کنیم، بیشتر دانه ها را بشناسیم و بخوریم. دانه ها مواد معدنی و پروتئینی بدن مان را تامین می کنند.

6. چاشنی گوشت به جای گوشت

ژاپنی ها جاشنی هایی به غذاهایشان اضافه می کنند که غذاهای بدون گوشت، طعم گوشت هم دارند. مواد غذایی زیر می توانند چاشنی گوشت به غذای مان بدهند:

قارچ خشک شده

گوجه خشک شده

بادمجان کبابی

منبع: همگردی

به "9 جایگزین خوشمزه برای گوشت قرمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 جایگزین خوشمزه برای گوشت قرمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید