7 عادت سبک زندگی سالم برای پیشگیری از افسردگی

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، هفت عامل سبک زندگی سالم به وسیله محققان به عنوان کاهش دهنده خطر افسردگی شناسایی شده است.

7 عادت سبک زندگی سالم برای پیشگیری از افسردگی

به گزارش مدیکال نیوز، محققان گزارش کردند که عوامل سبک زندگی سالم می تواند مهمتر از عوامل خطر ژنتیکی برای افسردگی باشد. محققان هفت عامل سبک زندگی را شناسایی کردند که می گویند خطر ابتلاء به افسردگی را کاهش می دهد.

باربارا ساهاکیان، یکی از نویسندگان این مطالعه و استاد دانشگاه کمبریج انگلستان، گفت: اگرچه DNA ما می تواند خطر ابتلاء به افسردگی را افزایش دهد، اما ما نشان داده ایم که سبک زندگی سالم به طور بالقوه مهم تر است.

وی در ادامه اضافه کرد: بعضی از این عوامل سبک زندگی چیزهایی هستند که ما درجه ای روی آن ها کنترل داریم، بنابراین کوشش برای یافتن راه هایی برای بهبود آنها- برای مثال مطمئن شدن از داشتن یک خواب خوب و بیرون رفتن برای تماشا دوستان- می تواند تفاوتی واقعی در زندگی مردم ایجاد کند.

محققان این هفت عامل سبک زندگی را به عنوان کاهش خطر افسردگی به توضیح زیر لیست کردند:

داشتن یک رژیم غذایی سالم

فعالیت بدنی منظم

هرگز سیگار نکشیدن

عدم مصرف الکل

داشتن روابط اجتماعی مکرر

خواب کافی

کم تحرکی را به حداقل برسانید

محققان داده های تقریباً 290000 نفر را در بریتانیا در یک دوره 9 ساله آنالیز کردند. 13000 نفر از آنها افسردگی را تجربه کردند.

محققان شرکت کنندگان را بر اساس تعداد عوامل شناسایی شده سبک زندگی سالم که یک فرد به آن پایبند است، به سه دسته دسته بندی کردند. دسته بندی ها نامطلوب، میانه و مطلوب بودند.

محققان گزارش کردند که احتمال ابتلاء به افسردگی در افرادی که در گروه میانه قرار داشتند در مقایسه با افرادی که در گروه نامطلوب قرار داشتند، 41 درصد کمتر بود. افراد گروه مطلوب 57 درصد کمتر به افسردگی مبتلا شدند.

منبع: فرارو

به "7 عادت سبک زندگی سالم برای پیشگیری از افسردگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 عادت سبک زندگی سالم برای پیشگیری از افسردگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید