گروه مدرسه مان با شیوه ای نو بچه ها را با حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا آشنا می نماید

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، گروه مدرسه مان با شیوه ای نو بچه ها را با حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا آشنا می نماید.

گروه مدرسه مان با شیوه ای نو بچه ها را با حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا آشنا می نماید

منا جمدیان، یکی از دانش آموختگان رشته باستان شناسی دانشگاه هنر اصفهان است که راه اندازی مدرسه مان برای آموزش میراث فرهنگی به بچه ها از کوشش های او در این زمینه حکایت دارد. او و سایر اعضای مدرسه مان این روزها همزمان با نوروز 1402 دو کارگاه ویژه بچه ها را در دو حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا برپا نموده اند.

جمدیان گفت: در راستای فعالیتهای مدرسه مان درخصوص آموزش مباحث میراث فرهنگی به بچه ها، سال جاری و در نوروز 1402 به برگزاری دو کارگاه تخصصی ویژه بچه ها در حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا پرداخته ایم و هدف این است که بچه ها بازدید نماینده در این دو بنا، بدون شرحات معمول راهنمایان که طبیعتا برای این گروه سنی مجذوب نمایندهیت ندارد از این حمام های تاریخی بازدید دقیق تر و مجذوب نماینده تری داشته باشند.

او ادامه داد: بر این اساس و با توجه به عناصر و المان های شاخصِ موجود در حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا، بطور جداگانه فعالیت ها و بازی هایی در هر دو بنا برای بچه ها طراحی شده و از رنگ نیز برای افزایش این مجذوب نمایندهیت استفاده شده است.

ایده پرداز شکل گیری مدرسه مان شرح داد: این کارگاه شامل بازی ها و فعالیت هایی است که لازمه آن دقت و نگاه ویژه در این دو بنای تاریخی است. بچه ها همراه با اعضای تیم مدرسه مان که در هریک از این دو بنا حضور دارند، از حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا بازدید می نمایند. البته این بازدید بدون شرحات معمولی است که در بناهای تاریخی شکل می گیرد، اما فعالیت ها و بازی ها به نحوی تنظیم شده که بچه ها برای انجام آنها احتیاج دارند تا فضای حمام و ترئینات آن را با دقت ببیند و سپس به انجام آن بازها و فعالیت ها بپردازند.

جمدیان که خاتمه نامه خود را نیز به اهمیت ارتباط میان کودک و میراث فرهنگی اختصاص داده بود، گفت: دو کارگاه یاد شده مدرسه مان تا 12 فروردین از ساعت 9 صبح تا 18 عصر در حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا دایر است و هدف این است که بچه ها به شکلی دیگر و با دقتی افزون تر به بازدید از این دو بنا بپردازند.

منبع: همگردی

به "گروه مدرسه مان با شیوه ای نو بچه ها را با حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا آشنا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه مدرسه مان با شیوه ای نو بچه ها را با حمام شاهزاده ها و علیقلی آقا آشنا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید