ژاپن نقاشی دزدیده شده زمان نازی ها را به لهستان تحویل داد

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، مقام های ژاپن یک تابلو نقاشی دزدیده شده زمان نازی ها را پس از حذف آن از یک حراجی به لهستان بازگرداندند.

ژاپن نقاشی دزدیده شده زمان نازی ها را به لهستان تحویل داد

مقام های ژاپن یک تابلو نقاشی دزدیده شده زمان نازی ها را پس از حذف آن از یک حراجی به لهستان بازگرداندند.

به گزارش ایسنا و به نقل از آرت نت، یک تابلو نقاشی قرن شانزدهمی که به وسیله نازی ها در جریان جنگ جهانی دوم غارت شده بود از ژاپن به لهستان بازگردانده شد.

این اثر هنری باروک که مریم مقدس و کودک نام دارد به هنرمند ایتالیایی به نام آلساندرو تورچی منسوب است. مقام های لهستان این نقاشی را سال گذشته در یکی از حراجی های توکیو شناسایی کردند و این اثر هنری پیش از آنکه به فروش برسد از حراجی حذف شد. مالک این تابلو نقاشی که ناشناس به جای مانده است، توافق نموده که بی قید و شرط این اثر هنری را به لهستان بازگرداند.

این تابلو نقاشی در جریان مراسمی که در سی و یکم مه در سفارت لهستان در مرکز ژاپن برگزار گردید به مقام های لهستان تحویل داده شد. اثر مذکور جدیدترین مورد از حدود 600 اثر هنری است که به وسیله نازی ها غارت شده است و در جریان کوشش های مقام های لهستان به این کشور بازگردانده شده است.

این تابلو نقاشی نخستین موردی است که از ژاپن به لهستان تحویل داده می گردد.

بر اساس تحقیقاتی که درباره تاریخچه این نقاشی اثر تورچی صورت گرفته است، معین شد که این نقاشی در طول جنگ از کاخی واقع در پژوورسک خارج شده و به آلمان منتقل شده است.

از قرار معلوم این تابلو نقاشی در لیست 521 مورد از ارزشمندترین آثار هنری نازی ها قرار داشت که در فاصله 1939 تا 1945 و در طول اشغال این لهستان غارت شده است.

نخستین شواهد درباره تاریخچه تابلو نقاشی مریم مقدس و کودک به کاخ Henryk Lubomirski واقع در پژوورسک می رسد. یکی دیگر از مالکان پیشین این نقاشی نیز یک اشراف زاده لهستانی بود که این اثر هنری را در یکی از سفرهاش به ایتالیا در فاصله 1772 تا 1797 خریداری نموده بود.

این تابلو نقاشی به زودی در یکی از موزه های لهستان به نمایش گذاشته خواهد شد

منبع: عصر ایران

به "ژاپن نقاشی دزدیده شده زمان نازی ها را به لهستان تحویل داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن نقاشی دزدیده شده زمان نازی ها را به لهستان تحویل داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید