چگونه آنلاین مالیات خودرو را پرداخت کنیم؟

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، چگونه آنلاین مالیات خودرو را پرداخت کنیم؟

چگونه آنلاین مالیات خودرو را پرداخت کنیم؟

به نقل از تسنیم، داوود منظور در حاشیه رونمایی از سامانه اخذ مالیات جابجایی خودرو در جمع وبلاگ آمیتیس تک گفت: امروز از سامانه پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو رونمایی شد؛ این سامانه به وسیله پلیس راهور و همکاری سازمان امور مالیاتی کشور طراحی و پیاده سازی شده است.

وی افزود: مالیات نقل و انتقال خودرو از امروز به صورت آنلاین دریافت خواهد شد و بر همین اساس یک درصد از ارزش خودروهای داخلی و دو درصد خودروهای وارداتی تحت عنوان مالیات دریافت می گردد و افرادی که می خواهند برای تعویض پلاک نوبت بگیرند باید به سامانه نوبت دهی مراجعه نمایند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور افزود: افرادی هم که بخواهند راساً این مالیات را پرداخت نمایند می توانند با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی به صورت خود اظهاری این مالیات را پرداخت نمایند البته پیش تر دفاتر اسناد رسمی این مالیات را دریافت می کردند. در حال حاضر کنترل پرداخت این مالیات به وسیله پلیس راهور و بعلاوه دفاتر اسناد رسمی انجام می گردد.

منظور تاکید نمود: در اجرای ماده 30 قانون ارزش افزوده شهروندان می توانند به صورت هوشمند و بدون مراجعه به بانک ها به صورت آنلاین مالیات نقل و انتقال خودرو را پرداخت نمایند. از تاریخ 13 دی ماه سال گذشته پلیس و دفاتر اسناد رسمی برابر قانون مکلف به کنترل پرداخت این مالیات شدند.

وی در پاسخ به پرسشی درباره افرادی که ممکن است این مالیات را پرداخت نکرده باشند، گفت: از تاریخ 13 دی ماه امسال باید تمام جابجایی روی سامانه ثبت شده باشد که بعضاً به صورت خوداظهاری این کار اجرا شده اما احیاناً اگر مواردی باشد که این مالیات پرداخت نشده باشد به وسیله سازمان امور مالیاتی کنترل و به مالکین اطلاع رسانی می گردد تا نسبت به پرداخت مالیات خود اقدام کند.

رئیس سازمان امور مالیاتی کشور در سرانجام گفت: شهروندان می توانند به وسیله سامانه تلفنی 1526 سوالات خود را مطرح نمایند و در آنجا همکاران ما ابهامات و سوالات آن ها را پاسخ خواهند داد. بعلاوه در حاضر به دو شیوه مالیات نقل و انتقال خودرو قابل پرداخت است؛ نخست به وسیله سایت سازمان امور مالیاتی و دوم به وسیله سامانه نوبت دهی تعویض پلاک شهروندان به سازمان امور مالیاتی راهنمایی می شوند که پس از پرداخت مالیات می توانند نسبت به اخذ نوبت تعویض پلاک اقدام نمایند.

منبع: تجارت نیوز

به "چگونه آنلاین مالیات خودرو را پرداخت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه آنلاین مالیات خودرو را پرداخت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید