وجود مو روی لاله گوش نشانه این بیماری است

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، حضور موی گوش یا موی درون گوش را نباید به آسانی نادیده گرفت. اگر چشمان پنجره های روح هستند، گوش ها پنجره هایی به سمت قلب محسوب می شوند. به همین علت، ما در بخش سلامت می خواهیم به شما بگوییم که حضور موی گوش شما می تواند به عنوان یک هشدار جدی درباره سلامتی شما باشد. به گفته علم، مو های درون مجرای گوش، مانند یک باغ کوچک پر از مو های سیاه، یک نشانه شایع برای حمله قلبی است.

وجود مو روی لاله گوش نشانه این بیماری است

به گزارش ایسنا، در سال 1973، دکتر ساندرز تی. فرانک و تیم تحقیقاتی اش پژوهشی را در ژورنال پزشکی نیو اینگلند منتشر کردند که مدعی بودند چین و چروک مورب نرمه گوش، که بعداً به نام علامت فرانک شناخته شد، می تواند نشان دهنده وجود بیماری سرخرگ های قلبی (سی اِی دی) باشد. سی اِی دی یک مشکل گرفتگی عروق است که در آن پلاک های مومی درون رگ ها جمع می شوند و با نام تصلب شرایین نیز شناخته می گردد. هنوز هم نمی دانیم چگونه این ایده به فکر این پزشکان رسید، اما پژوهش های بعدی نیز نشان داده اند که علامت فرانک می تواند نشان دهنده بیماری های قلبی و عروقی دیگری نیز باشد.

گروهی از پزشکان که به این ارتباط غیب گویانه بین گوش و قلب معتقد شده بودند، برای پیدا کردن پاسخ به این پرسش که آیا موی داخل مجرای گوش می تواند نشانگر بیماری سرخرگ های قلبی باشد، با متخصصان پوست همکاری کردند. در سال 1984، مطلبی در ژورنال پزشکی نیواینگلند منتشر شد که در آن ادعا شده بود وجود چین و چروک مورب نرمه گوش، که علامت فرانک نامیده می گردد، می تواند نشانگر بیماری سرخرگ های قلبی باشد. در این مطالعه که بر روی 43 مرد و 20 زن انجام شده بود، 90 درصد از شرکت نمایندگانی که این علامت را داشتند، نارسایی قلبی را تجربه نموده بودند.

در گذشته، بعضی پزشکان از جمله ریچارد اف. واگنر از دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون، باور داشتند که بالا بودن سطح هورمون آندروژن در بدن به علت افزایش فراوری سلول های قرمز خون، می تواند منجر به ایجاد لخته در عروق گردد.

در سال 1991، پژوهش دیگری نیز در ژورنال قلب انگلستان منتشر شد که بیان می کرد در بین 602 بیمار مرد مبتلا به سی ای دی و 300 مرد سالم، وجود چین و چروک مورب نرمه گوش با افزایش ریسک بروز سی ای دی مرتبط است. بعلاوه در سال 1992، یک پژوهش دیگر نیز در ژورنال قلب آمریکا منتشر شد که نتایج مشابهی را تأیید کرد. این پژوهش ها به معنای قطعی وجود رابطه میان چین نرمه گوش و موی گوش با بروز سی ای دی نیستند، اما این نتایج باعث شدند که این موضوع مورد توجه پزشکان و پژوهشگران قرار گیرد.

مطابق با یافته های ادستون ای، چین نرمه گوش و موی گوش با بیماری سی ای دی در مردان و زنان به شدت مرتبط است. بعلاوه چین نرمه گوش با مرگ ناگهانی قلبی (اس سی دی) در مردان مرتبط است. بعلاوه، بیماران جوان تر باعث بالا رفتن ارزش اخباری مثبت می شوند. در پژوهش ای، 520 کالبدشکافی مورد آنالیز قرار گرفته بود و بعضی ویژگی های بدنی مانند بی ام آی، وزن طحال، ضخامت چربی شکمی و شش ویژگی دیگر نیز ارزیابی شده بودند. این مقاله در نسخه ماه ژوئن 2006 ژورنال امریکایی آسیب شناسی پزشکی قانونی منتشر شده بود.

هنوز دلایل دقیق ارتباط بین موی گوش و حمله قلبی معین نیست. بعضی افراد معتقدند که مصرف مکمل های تستوسترون ممکن است در این ارتباط نقش داشته باشد، در حالی که دیگران فکر می نمایند که افزایش وزن و چاقی باعث افزایش خطر حمله قلبی می گردد. با این حال، هیچ کس نمی تواند موی داخل گوش را به طور مستقیم به عنوان عاملی برای این ارتباط مرتبط با حمله قلبی معرفی کند.

منبع: فرارو

به "وجود مو روی لاله گوش نشانه این بیماری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود مو روی لاله گوش نشانه این بیماری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید