همه چیز درباره باغ پروانه دبی

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، دبی به عنوان دومین شهر بزرگ در امارات شناخته می گردد و بیش از 3.3 میلیون نفر در آن سکونت دارند. در اینجا رویا و فانتزی به واقعیت تبدیل شده اند و بازدیدکننده ها می توانند تجربه فوق العاده ای را پشت سر بگذارند. این شهر روز به روز در حال پیشرفت است و مدام در حال بهتر شدن است.

همه چیز درباره باغ پروانه دبی

در یک سوی دبی می توان آسمان خراش های برجسته آن همانند برج خلیفه، دبی فریم و برج العرب را مشاهده کرد و در آن سوی دیگرش نیز می توان غرق تماشای زیبایی های طبیعی مکان هایی همانند پارک زعبیل (Zabeel Park) و میراکل گاردن دبی (Miracle Garden Dubai) شد. باغ معجزه دبی بیش از 100 میلیون گل و گیاه را درون خود جای داده است و علاوه بر آن، باغ پروانه دبی (Dubai Butterfly Garden) نیز درون آن دیده می گردد. در ادامه همراه با ما باشید.

چرا باید از باغ پروانه دبی تماشا کرد؟

باغ پروانه دبی در میان میراکل گاردن و در بین میلیون ها گل و گیاه قرار گرفته است. این مکان در سال 2015 میلادی افتتاح شد و از آن موقع نیز هر روزه بازدیدنماینده های بسیار زیادی را به خود جلب می نماید و بیش از 15 هزار پروانه از 50 گونه مختلف را در معرض نمایش می گذارد. همین نیز سبب شده تا از اینجا به عنوان یکی از بزرگترین باغ پروانه ها در سراسر دنیا تا به امروز یاد گردد. بازدیدنماینده های باغ پروانه دبی این فرصت را دارند تا در خصوص انواع گونه های پروانه ها اطلاعات کسب نمایند و نیم نگاهی نیز به آن ها در محیط زیست طبیعی شان داشته باشند.

باغ پروانه دبی درون فضای بسته قرار گرفته و با عبور از چندین گنبد می توان شاهد حداقل 50 گونه مختلف از پروانه ها بود که هر کدام از آن ها شکل، رنگ و ویژگی های خاصی دارند. مطمئنا گشت و گذار در میان این باغ یک تجربه ماندگار را برای شما رقم خواهد زد. در موزه پروانه و بخش آموزشی مجموعه نیز می توان به درک کاملی از تکامل پروانه ها در هر مرحله دست پیدا کرد و همین نیز می تواند برای بچه ها بسیار جالب توجه باشد.

فصل زمستان در دبی یعنی از ماه نوامبر تا مارس، برترین زمان برای بازدید از بخش آموزشی باغ پروانه دبی به شمار می رود. پیشنهاد می گردد که برای بازدید از اینجا صبح زود یا اواخر بعدازظهر را انتخاب کنید تا از جمعیت بسیار زیاد بازدیدنماینده ها دوری کنید و بعلاوه بتوانید زمان بیشتری را به همراه خانواده و دوستان خود در این پارک بگذرانید.

بخش های مختلف باغ پروانه دبی

موزه پروانه (Butterfly Museum): در موزه پروانه دبی می توانید شاهد طرح های دست سازی در سطح کلاس دنیای باشید که از هزاران پروانه ساخته شده اند. در اینجا می توانید مجموعه منحصربه فردی از پروانه ها را مشاهده کنید که از نقاط مختلفی از سراسر دنیا جمع آوری شده اند.

گنبدها (Domes): فضای داخلی باغ پروانه دبی شامل 10 گنبد است که به زیبایی تزئین شده اند و هر گنبد نیز در دمای 24 درجه سلسیوس نگه داشته می گردد و پوشیده از انواع گل ها و گیاهان است. به هنگام ورود به داخل گنبدها شاهد فضایی بسیار زیبا و سرسبز هستید که در آن، پیچک های دنباله دار از سقف آویزان شده اند و طیف گسترده ای از شاخ و برگ ها در کناره راستا شما دیده می شوند. با قدم زدن در این فضا شاهد پرواز انواع پروانه ها در محیط زیستی طبیعی خواهید بود.

بخش آموزشی (Educational Area): بازدیدنماینده ها در این بخش از باغ پروانه دبی این فرصت را دارند تا چرخه زندگی پروانه ها از مرحله شفیرگی تا بزرگسالی را مشاهده نمایند و اطلاعات بیشتری در خصوص آن بدست بیاورند. در اینجا می توانید نیم نگاهی به فرآیند دگردیسی داشته باشید و حقایقی جالب در خصوص انواع گونه های پروانه ها را بدانید.

برکه کوی (Koi Pond): برکه کوی در درون گنبد دوم باغ پروانه قرار گرفته و در آن تعداد بسیار زیادی از ماهیان کوی در مقدار های مختلف دیده می شوند. این مکان برای استراحت و بعلاوه گرفتن عکس های زیبا مکانی ایدئال به شمار می رود. گوش دادن به صدای پرندگان در فضای بسته و بعلاوه صدای آرامش بخش آب روان مطمئنا می تواند حس خوبی را به شما منتقل کند.

معرفی میراکل گاردن دبی

باغ معجزه دبی در سال 2013 میلادی افتتاح شد و بیش از 72 هزار متر مربع مساحت دارد که آن را به بزرگترین باغ گل های طبیعی در سراسر دنیا تبدیل می نماید. این باغ در مرکز دبی لند (Dubailand) قرار گرفته و علاوه بر اینکه باغ پروانه دبی را درون خود جای داده، شامل چندین جاذبه جالب توجه و تزئین کاری های مجذوب کننده با گل است که از جمله آن ها می توان به هواپیمای Emirates A380 تزئین شده با گل، میکی ماوس گل کاری شده، راهروی قلب ها و … اشاره نمود.

در این باغ بیش از 250 میلیون نوع از گل و گیاه به چشم می خورد که آن را به مکانی فوق العاده زیبا و تماشایی تبدیل نموده است. برای نگهداری از این گل و گیاه روزانه بیش از 757 هزار لیتر آب به صورت آبیاری قطره ای استفاده می گردد. تخمین زده شده که برای ساخت این شاهکار برجسته و خارق العاده حدود 11 میلیون دلار هزینه شده است که امروزه از آن به عنوان یکی از برترین جاهای تماشای دبی یاد می گردد.

منبع: فوت و فن / headout.com

به "همه چیز درباره باغ پروانه دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره باغ پروانه دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید