هشدار طالبان به کشورهای همسایه افغانستان در پی داغ شدن یک شایعه

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، ایرنا نوشت: گروه طالبان پس از آنکه شایعات ایجاد پایگاه نظامی آمریکا در پاکستان داغ شد، به کشورهای همسایه افغانستان هشدار داد که اگر به آمریکایی ها پایگاه بدهند، خاموش نمی مانند.

هشدار طالبان به کشورهای همسایه افغانستان در پی داغ شدن یک شایعه

پس از آنکه ضمیر کابلوف نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه ایجاد پایگاه آمریکا در کشورهای تاجیکستان و ازبکستان را رد کرد و گفت که این کشورها اجازه نخواهند داد که ایالات متحده در خاکشان پایگاه نظامی احداث کند، زمزمه ساخت پایگاه نظامی آمریکا در پاکستان شنیده می گردد.

هرچند فرمانده ارتش پاکستان گفته است که هیچ بحثی در باره ساخت پایگاه نظامی آمریکا دراین کشور مطرح نشده اما این روزها رسانه های افغانستان بصورت گسترده به این موضوع پرداخته و از کوشش واشنگتن برای ساخت یک پایگاه در پاکستان روایت می نمایند.

شاه محمودقریشی وزیر خارجه پاکستان نیز روز سه شنبه در مجلس این کشور گفت که به آمریکا اجازه ساخت پایگاه را نخواهند داد و از فرودگاه های این کشور نیز اجازه استفاده از پهپاد آمریکایی داده نمی گردد.

اما با وجود آن در همین ارتباط امروز گروه طالبان در اعلامیه ای از کشورهای همسایه افغانستان خواسته است که به آمریکا اجازه ایجاد پایگاه در خاک خود را ندهند.

گروه طالبان ساخت پایگاه نظامی آمریکا در منطقه را اشتباه و بدنامی عظیم تاریخی عنوان نمود و اضافه نمود که در برابراین فرایند خاموش نمی مانند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "هشدار طالبان به کشورهای همسایه افغانستان در پی داغ شدن یک شایعه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار طالبان به کشورهای همسایه افغانستان در پی داغ شدن یک شایعه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید