هشدار بانک جهانی درباره تشدید فقر مطلق در دوره کرونا

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، برای نخستین بار در 20 سال اخیر و در نتیجه شرایط غیرعادی ایجادشده ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان. فقر مطلق در سطح جهانی رشد خواهد کرد و آن طور که بانک جهانی اعلام کرده است، انتظار می رود امسال 88 میلیون انسان دیگر دچار فقر مطلق شوند. هم اکنون 115 میلیون انسان در فقر مطلق که به درآمد روزانه کمتر از 1.9 دلار اطلاق می شود، زندگی می کنند.

هشدار بانک جهانی درباره تشدید فقر مطلق در دوره کرونا

پیش از همه گیری کرونا امید می رفت جمعیت زیرخط فقر مطلق در جهان به 7.9 درصد کاهش یابد اما تعطیلی گسترده کسب وکارها که باعث بیکاری صدها میلیون نفر از شاغلین در سطح جهان و کاهش درآمد شمار زیاد دیگری شده است این امید را به باد داد. تخمین زده می شود امسال 1.4 درصد کل جمعیت زمین تنها به دلیل کرونا دچار فقر مطلق شوند.

دیوید مالپاس، رئیس بانک جهانی با اشاره به جدی بودن خطر کرونا بر روی زندگی مردم گفت: برای معکوس شدن فرایند فعلی و بازگشت به شرایط مقابله با فقر، کشورها باید خود را آماده زندگی با شرایط جدید کنند و برای رسیدن به این هدف لازم است تا اصلاحات زیادی در نیروی کار، سرمایه و نوآوری های خود انجام دهیم و حتی مدل های کسب وکار جدیدی را طراحی و توسعه دهیم.

علاوه بر جمعیت خط مطلق فقر، حدود 40 درصد جمعیت جهان یعنی 3.3 میلیارد نفر کمتر از 5.5 دلار در روز درآمد دارند که از این تعداد، 25 درصد جمعیت کره زمین با داشتن درآمدی معادل 3.2 دلار درخطر سقوط به فقر مطلق هستند.

طبق اعلام بانک جهانی، لحظات کنونی جهان در طول تاریخ بی سابقه بوده و هیچ بیماری قبلاً به میزان کووید-19 به سرعت به یک خطر بر سر راه اقتصاد جهانی تبدیل نشده بود و این مسئله ضرورت شکل گیری یک همکاری جهانی برای غلبه بر این شرایط را تقویت می کند.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "هشدار بانک جهانی درباره تشدید فقر مطلق در دوره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار بانک جهانی درباره تشدید فقر مطلق در دوره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید